Ako maľovať listy Enkaustikou /video-návod/

Enkaustika má v mojom živote dôležité miesto. Neviem si predstaviť len tak sedieť pred telkou a pozerať nezmyselný program. Radšej som v ateliéri a stále niečo experimentujem. Žltý, hnedý, červený vosk….chytám do rúk a roztápam pod enkaustickou žehličkou či teplovzdušnou pištoľou  alebo pod plameňom plynového horáku.

V lete som otvorila Letnú školu Enkaustiky, ktorá v zimnom období  pokračuje ako Víkendová škola Enkaustiky. Kurzami prešlo viac ako 50 žien, ktoré absolvovali rôzne stupne.

Ako hovoria absolventky kurzov : ,,Lepšie raz vidieť ako stokrat počuť”.

Ženičky sú veľmi šikovné, rýchlo sa učia a je už iba na nich ako doma budú trénovať a zlepšovať svoju zručnosť v maľovaní horúcim voskom. Občas sa stáva, že ich enkaustická žehlička až tak nepočúva a pri maľovaní listov si robí, čo chce.

Pripravila som krátky video-návod, kde môžete vidieť, ako pracovať s enkaustickou žehličkou a ako viesť hranu žehličky tak, aby sa vám listy krásne maľovali.

Čo potrebujete vedieť?

1.Vytvorte si vhodný farebný podklad, ktorý sa približuje farbám listov /zelený, hnedý, oranžový…/

2.Pred začatím maľovania vložte hranu žehličky do vosku alebo prejdite voskom po hrane žehličky /vosk roztápajte len cca na 2,5cm hrany nie po celej dĺžke hrany/

3. Na začiatku nechajte hranu torchu na papieri, tak vosk stečie na papier a vy ho potom pomocou hrany ťaháte smerom do hora

4.Žehlička je naklonená tak asi 45 stupňov a robíte cik-cak pohyb, ak sa dostanete do vrcholu listu je potrebné vytvoriť čepelku listu, ktorá je asi 2cm veľká a žehličku z vrcholu ťaháte potom istom ťahu ako ste išli do vrcholu a súčasne natáčate papier na druhu stranu a sklon žehličky sa tiež mení.

5.Na spodnej časti listu len potiahnite hranou do stratena a vytvoríte stonku listu

Pozrite si video-návod viackrát a skúšajte. Verím, že vám video -návod pomohol.

A pre tých, čo chcú prísť osobne je tu Víkendová škola Enkaustiky. Pozrite, čo napísali absolventky kurzov.

 

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Online kurz Enkaustika ZDARMA

    Ako vytvoriť obraz bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti? Pripravila som pre Vás Online kurz Enkaustika Zdarma

  • hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Chcem e-knihu ZDARMA

    4 farebné kľúče k Vášmu životu E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku