Často kladené otázky.

Čo je to enkaustika?

Enkaustika je maliarska technika, pri ktorej sa ako médium používa roztavený farebný vosk. Nástrojom na maľovanie sú enkaustické žehličky, enkaustické perá a iné nástroje.

Enkaustika je antická technika maľovania horúcim voskom, ktorá vám prinesie mnoho prekvapení a radosti. Hoci je pre vás možno novinkou, enkaustiku poznali už kultúry Grécka a Egypta pred niekoľkými tisíckami rokov. Maľovalo sa ňou na drevo, kameň alebo murivo. Dnes sa vďaka moderným technológiám otvorila širokej verejnosti a patrí k populárnym kreatívnym formám výtvarného umenia.

Pre koho je enkaustika určená?

Enkaustika je jednoduchá výtvarná technika, kde nie sú potrebné umelecké vedomosti a skúsenosti. Je určená pre veľkýchmalých, pre ženy aj chlapov, pre rodičov aj starých rodičov  a aj pre celé rodiny. Veková hranica je stanovená od  cca 5 rokov po 100 a viac.

 

Čo vám enkaustika prináša?

– nájdete v sebe umelecké schopnosti – tvoríte – naučíte sa predstavivosti – vzdelávate sa – učíte sa farebnosti– je to liečebná terapia – svojou tvorbou vyjadrujete svoj stav a emócie, tým si pomáhate prekonávať svoje každodenné problémy v živote – potešíte nie len seba, ale aj iných, keď ich obdarujete svojou umeleckou prácou.

Ako a kde sa viem naučiť enkaustiku - maľbu horúcim voskom?

Spoznať tajomstvo a dostať sa do sveta enkaustiky je  možné pomocou kurzov, ktoré vediem v mojom ateliéri v obci Dargove okr. Trebišov.

Máte to ďaleko alebo  z nejakého dôvodu sa nemôžete na kurz dostaviť? I na to som myslela a spracovala som online kurz pomocou eBookov  /e-kníh/ Enkaustika - maľba horúcim voskom a Tvoríme farbami.Pomocou textu a videí sa krok po kroku naučíte základným technikám a postupom a dokážete vytvoriť svoje vlastné obrazy horúcim voskom. pripravila som aj štvortýždňový online kurz, kde nájdete aj pokročilejšie techniky a inšpirácie pre tvorenie horúcim voskom .

celkom obraz obal+cd 1u7 IMG_2132-461x311

 

Čo to je eBook?

Je to elektronická kniha. Dostanete ju  e-mailom ako súbor (.pdf), uložíte si ju  do svojho počítača alebo tabletu a budete ju čítať tam. Oproti klasickej knižke má tu výhodu, že so mnou ako autorkou máte bezprostredný kontakt - môžete sa kedykoľvek  na niečo opýtať resp. môžem Vaše kresby konzultovať. Elektronická kniha tiež obsahuje webové odkazy a videá, takže môžete kliknúť priamo na text  a prejsť  tak automaticky na ďalšie zaujímavé informácie.

Kde môžem získať prvotné a dôležité informácia  o enkaustike?

Rozhodla som sa svoje vedomosti a skúsenosti dať do hromady a vznikli pre Vás zaujímavé eBooky ZDARMA. 

hardcoverjacket_747x1076 (2)hardcoverjacket_747x1076 (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknite na obal a budete presmerovaný na stránku, kde zadáte svoje meno a email a do vašej emailovej schránky Vám bude doručený daný eBook resp. kurz enkaustiky. 

Čo /Ne/viete o enkaustike?

Základným a najjednoduchším nástrojom pri tvorení horúcim voskom je enkaustická žehlička. Čo všetko enkaustika ponúka, aké ďalšie nástroje , vosky a aké podklady sa používajú pri tvorení horúcim voskom som vám zhrnula do videa.

Po zvládnutí základných techník a postupov pri tvorbe horúcim voskom sa môžete pustiť i do použitia iných  nástrojov.  Spoznáte a objavíte i ďalšie tajomstva enkaustiky.

Máte otázku? Napíšte mi.

Jana Bakičová

cetrifikovaná lektorka enkaustiky