Ako preniesť kresbu tužkou do maľby horúcim voskom

Prednáška je v plnom prúde. Pozerám do okien a v ústach žmolím tužku. Skloním hlavu a pokračujem v skicovaní niečoho a po pravde ani neviem, čo to bude. Lístok, kvetinka a len tak si pohybujem tužkou po papieri. Konečne prednáška končí. Balím si veci do tašky a pozriem na kresbu. Hup, je to dobré.

Ako kresbu dostanete do vosku?

Aj Vás napadá táto otázka? Postup je jednoduchý a veľmi zaujímavý. Čo je potrebné urobiť, aby ste tužkovú /grafitovú/ kresbu preniesli do vosku? Tak sa poďte sa na to pozrieť.

Postupujte následovne:

 1. Kresbu kreslíte mäkkou HB tužkou
 2. Pripravte si podklad s úpravou základného voskového média. Podklad voľte sololit alebo drevo.
 3. Otočte kresbu smerom k voskovému základu a vezmite si kovovú lyžicu.
 4. Krúživým pohybom posúvate kovovou lyžicou po rube papiera a prenášate kresbu do vosku. Odtiahnutím rohu papiera skontrolujte, ako sa kresba prenáša na voskový základ.
 5. Stane sa Vám pri odtláčaní papiera, že ten sa prilepí k vosku. Netrápte sa a vezmite teplovzdušnú pištoľ a prejdite po papieri, pekne sa uvolní a papier odtiahnite.

A je to hotové. Čo si nakreslíte, akú tému zvolíte je len na Vás. V arteterapií používame aj len také haky baky a výsledky kresieb sú nádherne a farebné. Celý postup si pozrite vo videu.

Obraz si farebne dokončíte. Použite pigmentové tyčinky, šelak …. a to, ako to chcete VY.  Rada tvorím práve pigmentovými tyčinkami, majú krásnu farebnú škálu a dobre sa s nimi pracuje rukou, teplovzdušnou pištoľou alebo plameňom.

O pigmentových tyčinkách a aj o ďalších materiáloch sa dozviete v ŠTARTOVACOM MODULE ZDARMA online Školy Enkaustiky.


Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

 • Online kurz Enkaustika ZDARMA

  Ako vytvoriť obraz bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti? Pripravila som pre Vás Online kurz Enkaustika Zdarma

 • hardcoverjacket_747x1076 (2)

 • Chcem e-knihu ZDARMA

  4 farebné kľúče k Vášmu životu E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

 • Najnovšie články
 • Kategórie
 • Spojíme sa na Facebooku