Návod, ako si pripraviť šelak k maľovaniu horúcim voskom

Enkaustika je nekonečná studnica experimentovania, hľadania možnosti a kombinácie s inými materiálmi a prírodnými surovinami.

Práca so šelakom Vám prináša zaujímavé efekty a sú krásnym doplnením vášho umeleckého diela. Dozvedela som sa o aplikácií šelaku v enkaustike a začala som zisťovať, čo je šelak a kde ho kúpim. Ostala som prekvapená, že šelak nie je len tak jednoducho dostupný. Šelak sa používa v reštaurátorstve a má rôzne zloženia a použitie.

Čo je šelak?

Je to prírodná živica rozpustná v liehu.

Prírodnú živicu dostanete kúpiť v predajniach s výtvarnými potrebami. Šupinkový šelak je svetlý alebo rubínový, čistený alebo ponechaný v prírodnom stave, teda obsahujúci vosk.

Čo potrebujete k príprave a výrobe šelaku?

1.Šupinkový šelak /kupujte len s obsahom vosku/ a 2. lieh ako rozpúšťadlo /čím čistejší tým lepší, minimálne 96%/

Príprava šelaku k maľovaniu horúcim voskom:  Šupinkový šelak rozpusťte za častého miešania v liehu  v pomere 1:2 /napr. 10g šupiniek a 20g rozpúšťadla/. Po rozpustení šupiniek roztok prefiltrujte alebo odlejte resp. podľa potreby na rieďte.

Pri práci dodržujte základné hygienické a bezpečnostné pravidlá! Koncentrovaný šelak udržujte najlepšie v sklenenej fľaši a mimo dosah deti!

Ako pracovať so šelakom a aké efekty vznikajú sa dozviete v online Škole Enkaustiky

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Online kurz Enkaustika ZDARMA

    Ako vytvoriť obraz bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti? Pripravila som pre Vás Online kurz Enkaustika Zdarma

  • hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Chcem e-knihu ZDARMA

    4 farebné kľúče k Vášmu životu E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku