online Škola Enkaustiky

ODSTRÁŇTE SI STRES A ÚNAVU MAĽOVANÍM.

ŠKOLA PRE TÝCH, ČO CHCÚ PRE SEBA NIEČO SPRAVIŤ a NAUČIŤ SA NOVÉ VECI...

Snívate aj VY o svojom maľovanom UMELECKOM DIELE?

Odpoviem Vám, že i napriek tomu, že si myslíte, že nemáte umelecké schopnosti a skúsenosti, ste schopní pomocou enkaustiky vytvoriť svoj vlastný maľovaný obraz.  Môžete  v seba  objaviť niečo nové. Budete tvoriť, relaxovať a oddychovať súčasne.

 

...poďte a vstúpte s nami do online ŠKOLY ENKAUSTIKY

a

 VYTVORTE SI NÁDHERNÝ OBRAZ LEN VĎAKA ŽEHLIČKE A VOSKOM

 

Tak táto škola je presne to, čo teraz potrebujete

Škola Enkaustiky pre tých, čo chcú začať maľovať horúcim voskom a pritom RELAXOVAŤ A ODDYCHOVAŤ :-) 

Cítite, že práca, ktorú robíte Vás vyčerpáva? Vtedy je potrebné sa zastaviť a urobiť niečo pre seba. Ja si roztavím vosky a tvorím. Pri maľovaní horúcim voskom vznikajú pod rukami nádherné a najmä farebné obrazy.

Napätie a stres sa uvoľňujú a vyprchávajú. Enkaustika čiže maľba horúcim voskom môže mať vo vašom živote veľmi dôležitú úlohu a môže napomôcť ako oddych a relax.

Radi tvoríte a experimentujete? Zaujíma Vás niečo nové a radi by ste sa to naučili? Je vaša záľuba tvoriť len tak pre seba alebo tvoriť s deťmi? Radi zdokonaľujte svoje kreatívne zručnosti?

Že na to nemáte talent? Poďte to skúsiť a zvládnete to!

Čaká na Vás kreatívne tvorenie, kde i bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti budete maľovať, objavovať svet farieb a mnoho iných informácií...a VY si vytvoríte i svoj vlastný ORIGINÁLNY OBRAZ.

A PRÁVE PRETO SOM VYTVORILA TÚTO ONLINE ŠKOLU ENKAUSTIKY, KDE SA NAUČÍTE NIELEN FAREBNOSTI, TVORIVOSTI ... ZASTAVTE SA A NÁJDITE SI PRE SEBA ČAS

Je nádherne pozorovať farby, ich kombinácie a vznikajúcu farebnú škálu, ktorá niekedy vzniká ani nevieme ako. Je úžasne pozerať sa na ľudí, ktorí si po prvýkrát vytvoria svoj obraz horúcim voskom.

Sú fascinovaní enkaustikou a na ich tvárach je vidieť údiv i úsmev a predovšetkým radosť, pohodu a relax pri tvorení.

 VĎAKA TEJTO ONLINE ŠKOLE AJ VY SI VYTVORÍTE ÚSMEV a RADOSŤ z NAMAĽOVANÉHO OBRAZU

Enkaustika je jednoduché a hravé tvorenie horúcim voskom pre malých i veľkých.

I VO VEKU 50+ SA STÁLE UČÍM!

Učím sa u školiteliek enkaustiky, kde som získala aj certifikát lektorky enkaustiky. Sledujem ľudí v rôznych skupinách, kde prezentujú svoje obrazy maľované horúcim voskom. Diela sú krásne i farebné.  Je potrebné sa posunúť a nájsť svoj vlastný rukopis v tvorení.

V enkaustike rada experimentujem a hľadám nové smery. 

Maľujem a tvorím s nadšením, s radosťou, s láskou a najmä farebne. Vediem tvorivé kurzy zamerané na výtvarnú techniku maľba horúcim voskom. Vo svete túto výtvarnú techniku poznáme pod názvom Enkaustika.

Toto slovíčko mi zmenilo život a ja som našla novú šťastnú cestu v zrelom veku.

V období, keď som sa intenzívnejšie začala venovať enkaustike a pracovala som viac s farbami, tak som si všímala ich vplyv na moje nálady a momentálne stavy konania.

Čo získate pri maľovaní horúcim voskom?

  • nájdete v sebe umelecké schopnosti
  • tvoríte a vzdelávate sa
  • naučíte sa predstavivosti
  • učíte sa farebnosti
  • relaxujete a oddychujete
  • svojou tvorbou vyjadrujete svoj stav a emócie a tým si pomáhate a prekonávate každodenné problémy v živote
  • potešíte nie len seba, ale aj iných, keď ich obdarujete svojou umeleckou prácou.

PREČO TO VŠETKO ROBÍM?

Praktické kurzy maľovania horúcim voskom sa uskutočňujú v ateliéri v obci Dargov na východe Slovenska. Mnohí mi píšete, že máte o tieto kurzy záujem, je tu však časový alebo vzdialenostný dôvod, ktorý vám zabraňuje sa zúčastniť kurzov.

Doviedlo ma to k myšlienke vytvoriť pre vás online Školu Enkaustiky 1.stupeń pre začiatočníkov, kde sa pomocou videí naučíte maľovať horúcim voskom.

Dala som do toho to najlepšie, skúsenosti, vedomosti, prekonala som sama seba a vytvorila tento online kurz. Množstvo modulov i bonus  v tejto online školy sú výsledkom tvrdej práce, ktorú som dávala do hromady niekoľko mesiacov .

Pripravila som pre Vás online Školu Enkaustiky pre začiatočníkov a pokročilých. A čo sa naučíte?

  • na začiatku si povieme informácie o enkaustike a vo videách si pozriete jednotlivé postupy, ktoré si prakticky budete doma cvičiť a na záver si namaľujete svoj obraz horúcim voskom
  • každý si môže zvoliť svoje tempo a učíte sa v pohodlí domova, nemusíte nikam cestovať a môžete študovať aj popri deťoch, alebo práci
  • do Školy Enkaustiky na začiatok potrebujete tri pomôcky a to vosky, papier a žehličku /nenaparovaciu/ a tiež internetové pripojenie, ostatné informácie získate pomocou videí, textu a konzultácií

Obľúbi si ju každý, kto ju po prvý raz skúsi. Budete nadšení z toho, čo všetko touto technikou vytvoríte.

„Maliar nie je ten, kto je inšpirovaný, ale ten, kto inšpiruje ostatných. “Salvador Dalí

Kto Vás bude viesť?

Volám sa Jana Bakičová a som certifikovanou lektorkou enkaustiky

Milujem maľbu horúcim voskom a pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

Mám rada nadšených ľudí, keď sa im podarí namaľovať alebo vytvoriť niečo, o čom boli presvedčení, že to nikdy nezvládnu.

ČO ONLINE ŠKOLA ENKAUSTIKY OBSAHUJE?

Online Škola Enkaustiky sa skladá z dvoch stupňoch  a to 1.stupeň a 2.stupeň je spracovaný v členskej sekcií a umiestnená na webe janabakicova.sk, ku škole dostanete i jedinečné prístupové heslo a máte i doživotný prístup.

Na prístup do školy a k jednotlivým modulom potrebujete internetové pripojenie a môžete sa k nemu vrátiť aj v budúcnosti. Škola v členskej sekcií je rozdelená na moduly a Bonusy.

Čo Vás čaká vo vnútri Školy Enkaustiky 1.stupňa?

1.Cudzie slovo Enkaustika

Enkaustika je stará antická technika maľovania horúcim voskom. Je to jednoduchá a nevšedná technika maľovania. Veľmi ľahko sa pri nej dá zabudnúť na starosti a povinnosti všedného dňa. Obľúbi si ju každý, kto ju po prvý raz skúsi. Aj Vy, budete iste nadšený z toho, čo všetko touto technikou vytvoríte.

2.Základné pomôcky

Začíname. K maľbe horúcim voskom potrebujete pomôcky, s ktorými budete tvoriť. Jednotlivé pomôcky si postupne opíšeme a vysvetlíme. Na začiatok môžete začať aj s alternatívou, ktorú nájdete dole v texte. Tak poďme na to.

3.Príprava pracovnej časti

Príprava pracovnej časti pri maľovaní horúcim voskom je veľmi DÔLEŽITÁ. Aj mne sa stalo, že som vosk mala na plyšovom koberci či na nohaviciach. Preto je potrebné si pracovnú plochu poriadne prichystať.

4.Základné postupy

Na svojich kurzoch jednotlivé postupy ukazujem krok za krokom, no môj záujem je dostať informácie o enkaustike čo najbližšie ku všetkým, ktorí chcú túto techniku skúsiť.

5.Ohrievacia doska

Enkaustickú žehličku môžete použiť aj ako ohrievaciu dosku. Stačí žehličku správne zložiť a môžete roztápať vosky priamo na kovovej časti...

6.Dokončenie obrazu

Namaľovaný obrázok dokončite jednoduchým spôsobom a tak dosiahnete konečný efekt svojho tvorenia.

7.Témy na maľovanie

Typy naviac, ako sa kombináciou jednotlivých techník dá vytvoriť rôzna téma. Spolu 7 videí Vám budú inšpiráciou pri maľovaní horúcim voskom.

8.Maľujeme krajinku

Vytvoríte si svoj obraz aj s témou krajiny. Ukážem Vám ako postupovať pri tejto téme a ako sa nanášajú jednotlivé vosky a ako začínate s oblohou, svahmi a postupne tvoríme ...

9.Enkaustické pero s nástavcami

Samotná kapitola, kde sa zoznámite s funkciou a použitím enkaustického pera a jeho nástavcami. Praktické ukážky použitia jednotlivých nástavcov enkaustického pera nájdete v 5 videách.

Cena online Školy Enkautiky 1.stupeň ZÁKLAD stojí 239,- eur s DPH.

V tejto online Škola 1.stupeň - ZÁKLAD  je spolu 29 videí o celkovej dĺžke 1:13 hod.

Čítajte ďalej...

Po zvládnutí všetkých postupov a získaní praktických skúseností  a aj pre tých, čo sa chcú inšpirovať enkaustikou je tu členská sekcia VIP INŠPIRÁCIA

Čo Vás čaká vo vnútri VIP INŠPIRÁCIA?

1.Maľované pozdravy

Naučíte sa vytvárať maľované pozdravy a VY budete posielať k sviatku svojim príbuzným a priateľov ORIGINÁLNE MAĽOVANÉ POZDRAVY.

2.Farebná Ikebana

Vo videu Vám ukážem ako maľovať na väčšiu plochu a a ako rozmiestniť jednotlivé prvky tejto témy obrazu

3.Listy

Podelím sa s Vami ako vytvoriť kolekciu obrazov a to štyri rôzne podklady s jednou témou. Tému som nazvala LISTY. Maľujete kombináciu listov a ich rozmiestnenie na ploche rozmeru A1.

4.Obraz Vesmir

Máte a začínate s jasnou predstavou maľovania horúcim voskom. Po chvíli sa predstava mení a stačí jednoduchou zmenou vytvoriť obraz s úžasným výsledkom.

Cena online Školy Enkautiky 1.stupeň ZÁKLAD + VIP INŠPIRÁCIA stojí 178,- eur s DPH.

V tejto online Škola 1.stupeň - ZÁKLAD + VIP  je spolu 41 videí o celkovej dĺžke 2:27 hod.

Po absolvovaní online Školy Enkaustiky 1.stupňa už viete informácií o tzv.európskej enkaustike a máte vytvorené  diela maľované horúcim voskom.

Teraz sa spolu pustíme spoznávať tajomstvo postupov a techník americkej maľby horúcim voskom. Pomocou videí sa krok za krokom budete oboznamovať s touto americkou enkaustikou a budete ju kombinovať jednak s európskou a s rôznymi inými materiálmi.

Len poctivým tvorením a maľovaním dosiahnete zručnosti a nádherný pocit z vytvorenia vlastného obrazu horúcim voskom.

...pokračujte vo vzdelávaní a maľovaní horúcim voskom v online Škole Enkaustiky 2.stupňa

Čo nájdete vo vnútri online Školy Enkaustiky 2.stupňa?

Tvorená je z dvoch časti a to zo ZÁKLADU a VIP.

Online Škola Enkaustiky 2.Stupeň - ZÁKLAD

Úvod do americkej enkaustiky

V úvode sa dozviete, čo Vám americká enkaustika prinesie

Moduly

V 5 moduloch online Školy Enkaustiky 2. stupňa sa zoznámite: 1. s podkladovými materiálmi, voskami,nástrojmi.a doplnkovým materiálom 2. s prípravou maliarskeho plátna a nanášaním základného média 3. maľujeme na ohrievacej doske 4. sa s fúkanou enkaustikou 5..pracujeme so šelakom

Bonus

V bonuse nájdete príklady ukážky dvoch obrazov maľované od začiatku až po koniec. Sú tu zhrnuté a zakomponované všetky informácie o emerickej enkaustike

V tejto členskej sekcií ZÁKLAD je spolu 12 videí o celkovej dĺžke 2:09hod.

Cena online Školy Enkautiky 2.stupeň ZÁKLAD stojí 139,- eur s DPH

Online Škola Enkaustiky 2.Stupeň - ZÁKLAD+VIP

Inšpirácia

V tejto členskej sekcií Vám chcem ukázať, aby ste sa nebáli kombinovať všetko, čo Vás osloví....

Kombinovaná technika I

Jedno jednoduché slovo LÁSKA a koľko v sebe skrýva, čo všetko ním viete vyjadriť...Ďalšie slová, ktoré sa na obraze vyskytujú...ÚSMEV, ŽIVOT. Slová, ktoré sú napísané lepidlom, tušom a grafitom úplne inak ich na podklade vnímate....

Kombinovaná technika II

SLNKO, ktoré nám dodáva teplo, energiu a je symbolom znovuzrodenia...je i témou tohoto obrazu. Základom je štrukturovaná pasta, anilínové farby, pigmentové tyčinky a suché...

V ZÁKLAD + VIP nájdete 14 videí o celkovej dĺžke 3:54 hod.

Cena online Školy Enkautiky 2.stupeň ZÁKLAD + VIP INŠPIRÁCIA stojí 178,- eur s DPH.

A je tu niečo navyše

1.Uzavretá Facebooková skupina na podporu a spoluprácu

2.Osobná podpora v skupine

3.Rady a vychytávky lektorky

HODNOTA, ktorú Vám prinesie je nezrovnateľne vyššia.

MOŽNO SI TERAZ HOVORÍTE:

 NEVIEM MAĽOVAŤ A NIE JE TO PRE MŇA!

Kurz nemá žiadne obmedzenia. Je pre ženy i pre mužov a veru aj pre celé rodiny. A, čo deti? Môj vnuk Andrejko sa venuje enkaustike od 3 rokov a je to pre neho veľká zábava. Odporúčam pre deti od 6 rokov.

A, že neviete maľovať? To nevadí! Enkaustika je jednoduché a hravé tvorenie, kde  nie sú potrebné akékoľvek umelecké vedomosti a schopnosti. Základom sú abstraktné kresby. Nájdete v sebe i v dospeláckom veku to malé dieťa, ktoré si môže teraz plniť svoje SNY.

NEMÁM ČAS! JE TO SKÔR PRE DETI AKO PRE DOSPELÁKOV.

Tu Vám budem oponovať! Je to pre všetkých, ktorí sa chcú niečomu novému naučiť.  Práve pri tvorení a maľovaní si tvoríte rôzne farebné kombinácie, ktoré vás vedú k úsmevu a potešeniu toho, čo ste vytvorili. Tvorením si odbúravate stres, napätie a postupne cítite uvoľnenie. Precvičíme si pamäť a získate nové skúsenosti.

A CENA?

V období, keď som ešte fajčila, na cigarety som minula denne 5,- EUR, takže túto online školu by som "prefajčila" za 38 dní. Rozhodla som sa ušetrené peniaze investovať do seba iným spôsobom.

Za tieto peniaze som postavila tento web, aby som VÁM mohla odovzdať to najlepšie zo seba. Riadim sa starým známym, že najlepšia investícia ktorá sa vždy niekoľkonásobne vráti, je investícia do seba samého. Tak skúste myslieť aj VY na seba a spraviť malú investíciu, ktorá VÁM prinesie veľký a dlhodobý efekt.

Určite si teraz hovoríte, čo všetko za tie peniaze môžete nakúpiť a že je to naozaj veľa. Pred 4 rokmi som absolvovala certifikáciu lektorky enkaustiky, za ktorú som zaplatila mnohokrát viac a k tomu som musela 4x cestovať do Bratislavy na obhajobu zadaných úloh. Len cesta od nás z východu do Bratislavy ma stála 50eur a nehovoriac o tom, ako sa v noci cestuje vlakom.

Táto online škola je len pre tých, čo sa naozaj chcú posunúť v tvorení a zároveň sú otvorení novým veciam a informáciám. Ak Vás niečo zaujíma a chcete sa tomu venovať, nezáleží predsa na peniazoch. Pozerajte sa na to, čo Vám to prinesie a ako Vás to posunie v živote.

Je to pre mňa dostatočné vysvetlenie.

TOTO JE PRE MŇA VEĽMI DÔLEŽITÉ!

Online Škola Enkaustiky som spracovala a natočila videá pre Vás a tým chcem, keď si ju zaplatíte, aby bola pre Vás veľmi užitočná.

Máte teda k nej aj 14 dňovú garanciu na vrátenie peňazí, bez otázok z mojej strany. Pokiaľ zistíte, že on-line škola pre Vás nebola vhodná voľba, pošlite mi do 14 dní od doručenia email na adresu jana@janabakicova.sk, kde napíšete, že odstupujete od zmluvy a chcete vrátiť peniaze. Dohodneme sa, akou formou mám peniaze vrátiť.

Čo hovoria na online Školu Enkaustiky iní?

ENKAUSTIKA cudzie slovo,povedala som si, keď som ho po prvýkrát počula, ale zároveň mi znelo veľmi zaujímavo až kreatívne, preto som začala hľadať po internete.o čo vlastne ide. Vyhľadávač mi ukázal eBook Janky Bakičovej. Enkaustika-maľba horúcim voskom a Maľované pozdravy.Jednoduchým a prehľadným spôsobom sa tu vysvetľuje podstata tejto zaujímavej techniky .Názorné ukážky vo videách sú ako malý kurz a mne osobne dopomohli cítiť sa a tvoriť AKO UMELEC. Túto techniku chcem vyskúšať aj ako terapiu a relax s mojou mamou, ktorá má alzheimerovú chorobu a eBook odporúčam všetkým, ktorí chcú začať niečo nové, nepoznané, kreatívne a zároveň sa cítiť šťastne.
Dagmar Virčíková majsterka odbornej výchovy
Potěšte své přátele, rodinu i sami sebe. Čím? Originálními vánočními pohlednicemi vytvořenými technikou horkého vosku, kterou popisuje a zároveň ukazuje na fotografiích a videích své nové e-knihy její autorka Jana Bakičová. Krok za krokem se prostřednictvím této e-knihy dozvíte a zároveň naučíte jedinečnou výtvarnou techniku zvanou enkaustika založenou na malbě obrázků horkými vosky nanášenými žehličkou, ať už obyčejnou, kterou máte běžně doma, nebo takzvanou enkaustickou žehličkou určenou speciálně pro tuto výtvarnou techniku. Za pomoci e-knihy to zvládne každý ve věku od 3 do 100 let a výše, protože její autorka přesně a názorně popisuje a hlavně předvádí, jak si v jednotlivých etapách práce počínat – od nanášení vosku na žehličku až po konečné dotvoření kompletního přání. Pokud si netradiční vánoční přání podle nové e-knihy J. Bakičové vytvoříte a v době letošního Adventu rozešlete, nejen že jimi příjemně překvapíte a potěšíte své blízké, ale také sami při jejich tvorbě zažijete radost a uspokojení, o kterém tak zasvěceně a upřímně píše sama autorka .
Mgr.Helena Bieliková učitelka

ČO ZÍSKATE ABSOLVOVANÍM ONLINE ŠKOLY ENKAUSTIKY?

OBJAV

nájdete v sebe nové možnosti

ZNALOSTI

vzdelávate sa a tvoríte

ODPOĆINOK

relaxujete a oddychujete

ZDRAVIE

pri tvorení pracujete s emóciami a tak si zlepšujete i svoje zdravie

ORIGINALITA

pracujete s predstavivosťou a farebnosťou

OBDAROVANIE

svojou umeleckou prácou potešíte svojich blízkych
Bakicova enkaustika

Pre tých, čo naozaj chcú maľovať horúcim voskom a zlepšovať svoje tvorivé zručnosti je tu online Škola Enkaustiky /spolu 55 videí o dĺžke 6:21 hod/.

VSTÚPTE

Zaplatíte kartou, internet bankingom alebo bankovým prevodom. Prístupové heslá  dostanete hneď, ako sa platba objaví na našom účte.Pri platbe kartou a bankingom je to OKAMŽITE. Bankový prevod trvá zvyčajne 1-2 dni.