Pociťujete únavu, napätie, stres?  

Mám pre vás motivujúce riešenie.  Poďte si to všetko vykresliť !

online - kurz

Maľujeme horúcim voskom 

Enkaustika čiže maľba horúcim voskom je technika, ktorá vám pomôže  ako oddych a relax.

Pri maľovaní horúcim voskom vznikajú pod rukami nádherné a najmä farebné obrazy. Práca s farbami pomáha ukľudniť emócie. Napätie a stres sa uvoľňujú a vyprchávajú.        

A práve preto som vytvorila tento online kurz a vy si pomocou neho rozprúdite i svoju tvorivosť a kreativitu.

Že na to nemáte talent? Poďte to skúsiť a zvládnete to!

Čaká na vás kreatívne tvorenie, kde i bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti budete maľovať, objavovať svet farieb  a mnoho iných zaujímavých informácií...a vy si vytvoríte i vlastný originálny obraz, ktorý je zároveň i vašim umeleckým dielom. To je skvelé, však?

Cena online kurz Maľujeme horúcim voskom je 249,-eur s DPH. Vo vnúrti je 37 videí v dĺžke 152 minút alebo 2 hodiny a 32 minút. Doba kurzu je 8 týždňov.

Čo zažijete a získate pri maľovaní horúcim voskom?

  • svojou tvorbou vyjadrujete svoj stav a emócie a tým si pomáhate a prekonávate každodenné problémy v živote
  • relaxujete a oddychujete
  • vytvoríte svoj obraz , ktorý bude vašim originálom a potešíte nie len seba, ale aj iných, keď ich obdarujete svojou umeleckou prácou
  • nájdete v sebe umelecké schopnosti
  • tvoríte a vzdelávate sa
  • naučíte sa predstavivosti
  • učíte sa farebnosti

Ako je spracovaný online kurz? 

Online kurz je spracovaný v členskej sekcií a umiestnený na webe www.janabakicova.sk, ku kurzu dostanete i jedinečné prístupové heslo a ku kurzu máte doživotný prístup. Na prístup do kurzu a k jednotlivým modulom či lekciám potrebujete internetové pripojenie a môžete sa k nemu vrátiť aj v budúcnosti. 

Kurz v členskej sekcií je rozdelený na moduly a tie na lekcie. Každý týždeň bude uvoľnený modul resp. lekcie a vy si vytvorte čas pre cvičenie jednotlivých tém. Ak v daný deň nestíhate vypracovať danú tému, nič sa nedeje. Kurz je časovo plánovaný tak, aby v prvom rade bola pohoda a s radosťou ste prechádzali kurzom.

Na konci kurzu vyhlásim výzvu, do ktorej sa môžete zapojiť a pôjde o vytvorenie diela výtvarnou technikou Enkaustika. Z diel zapojených do výzvy sa spracuje video a bude uverejnené na www.janabakicova.sk.

On-line kurz Maľujeme horúcim voskom bude trvá  8 týždňov, no nie je podmienkou, že je potrebné dodržať jeho tempo.      Vy sami sa rozhodnete, ako si nájdete čas na jeho ukončenie.

Čo Vás čaká vo vnútri kurzu?

1.Začíname s Enkaustikou

Zoznámite sa s významom cudzieho slova Enkaustika. Pripravíte si pracovnú plochu a vysvetlíme si, čo potrebujete k maľbe horúcim voskom. Jednotlivé pomôcky si popíšeme a povieme si aj o náhradnom riešení.A neskôr si viete originál pomôcky- vosky ,papier a enkaustickú žehličku zaobstarať na www.enkaustika.com.

2.Základné techniky a postupy

Na svojich kurzoch jednotlivé postupy ukazujem krok za krokom, no môj záujem je dostať informácie o enkaustike čo najbližšie ku všetkým, ktorí chcú túto techniku skúsiť. V tomto module je 11 lekcií, kde sú ukázané postupy zvládnutia enkaustickej žehličky, voskov a pokladu pre tvorbu. Postupne sa Vám otvárajú jednotlivé lekcie a VY začínate pracovať so žehličkou, voskami, ktoré nanášate na papier. Ani si neuvedomujete a vznikajú Vám jednotlivými postupmi abstraktné obrazy. Budete maľovať čiary, vlnovky,otláčať časti kovovej plochy .a to budú základy pre nádherne kvety....Budete milo prekvapení, čo všetko sa dá maľovať, takýmto nástrojom..

3.Ohrievacia doska

Enkaustickú žehličku môžete použiť aj ako ohrievaciu dosku. Stačí žehličku správne zložiť a môžeme roztápať vosky priamo na kovovej časti...Zaujímavé a hravé maľovanie pomocou korku, štetcov...

4.Enkaustické pero

Enkaustické pero, ako ďalší tepelný nástroj na maľbu horúcim voskom

5.Témy na maľovanie

Typy naviac, ako sa kombináciou jednotlivých techník a postupov dá vytvoriť rôzna téma. Spolu 7 videí Vám budú inšpiráciou pri maľovaní horúcim voskom. Ruže, tornáda,kvety....budete nadšení z týchto videí

6.Obraz od A-Z

Vytvoríte si svoj obraz aj s témou krajiny. Ukážem Vám ako postupovať pri tejto téme a ako sa nanášajú jednotlivé vosky a ako začíname s oblohou, svahmi a postupne tvoríme ...Obraz krajiny na poprvýkrát vyzerá jednoducho, no Vy sa naučíte ako postupovať, aby jednotlivé vosky boli nanášané v takom poradí, aby nedochádzalo ku miešaniu voskov. Toto nanášanie súvisí s prácou žehličky ...viac vnútri online kurzu

7.Pre fajchmanov

Ak máte dobre zvládnuté základné techniky a postupy a hľadáte, kde Vás to v enkaustike pustí ďalej? Pridávam Vám dlhé video, kde použijete jednotlivé techniky a postupy, ktoré sme si ukázali v enkaustických moduloch a Vy začnete tvoriť i na veľkých rozmeroch.

 

  A je tu niečo navyše  

 

 Mimoriadné bonusy v hodnote 118,- eur

8.Maľované pozdravy

V dnešnej dobe IT technológií zvykneme posielať blahoželanie iba strohú SMS alebo MMS cez mobilný telefón, to čo niekto iný vymyslel. Vy pomocou horúceho vosku vytvoríte svoje vlastné pozdravy a budete ORIGINÁLNI. Vianočné pozdravy v kombináciou rozmiestnenia adventných sviečok, ako ich rozmiestniť a ako zvoliť farebnú kombináciou, je tiež obsahom tohto modulu.

9.Tvoríme farbami

Budete vedieť, čo AKO FARBY PÔSOBIA. Každá farba má svoju silu a energiu. Objavíte v nich zaujímavé informácie a zistíte, čo je pre vás dôležité. Budete vedieť AKO FARBY LIEČIA. Ak spoznáte liečivú silu farieb a čo jednotlivé farby charakterizujú, viete si pomocou nich zlepšiť emócie aj zdravie. Budete vedieť ČO FARBY SYMBOLIZUJÚ.Prebytok i nedostatok určitých farieb spôsobuje u ľudí určitý stav, ktorý charakterizuje, čo sa deje vo vašom živote. Nájdete v sebe nové MOŽNOSTI tvoriť, relaxovať a oddychovať. Vďaka farbám si môžete zlepšiť EMÓCIE a NÁLADY KAŽDÝ DEŇ.

Vďaka online kurzu  aj vy si vytvoríte úsmev a radosť z maľovaného obrazu.

Je nádherne pozorovať farby, ich kombinácie a vznikajúcu farebnú škálu, ktorá niekedy vzniká ani nevieme ako. Je úžasne pozerať sa na ľudí, ktorí si po prvýkrát vytvoria svoj obraz horúcim voskom. Sú fascinovaní enkaustikou a na ich tvárach je vidieť údiv i úsmev a predovšetkým radosť, pohodu a relax pri tvorení.

Enkaustika je zaujímavé a hravé tvorenie horúcim voskom pre malých i veľkých.

Vzdelávate sa radi? I vo veku 50+ sa stále učím!

Učím sa u školiteliek enkaustiky, kde som získala aj certifikát lektorky enkaustiky. Sledujem ľudí v rôznych skupinách, kde prezentujú svoje obrazy maľované horúcim voskom. Diela sú krásne i farebné.  Je potrebné sa posunúť a nájsť svoj vlastný rukopis v tvorení. 

V enkaustike rada experimentujem a hľadám nové smery.

Maľujem a tvorím s nadšením, s radosťou, s láskou a najmä farebne. Vediem tvorivé kurzy zamerané na výtvarnú techniku maľba horúcim voskom. Vo svete túto výtvarnú techniku poznáme pod názvom Enkaustika.

Toto slovíčko mi zmenilo život a ja som našla novú šťastnú cestu v zrelom veku.V období, keď som sa intenzívnejšie začala venovať enkaustike a pracovala som viac s farbami, tak som si všímala ich vplyv na moje nálady a momentálne stavy konania.

 Určite vám teraz beží v hlave

 

NEVIEM MAĽOVAŤ A NIE JE TO PRE MŇA!

Kurz nemá žiadne obmedzenia. Je pre ženy i pre mužov a veru aj pre celé rodiny. A, čo deti? Môj vnuk Andrejko sa venuje enkaustike od 3 rokov a je to pre neho veľká zábava. Odporúčam pre deti od 6 rokov.

A, že neviete maľovať? To nevadí! Enkaustika je zaujímavé a hravé tvorenie, kde  nie sú potrebné akékoľvek umelecké vedomosti a schopnosti. Základom sú abstraktné kresby. Nájdete v sebe i v dospeláckom veku to malé dieťa, ktoré si môže teraz plniť svoje SNY.

NEMÁM ČAS! JE TO SKÔR PRE DETI AKO PRE DOSPELÁKOV.

Tu Vám budem oponovať! Je to pre všetkých, ktorí sa chcú niečomu novému naučiť.  Práve pri tvorení a maľovaní si tvoríte rôzne farebné kombinácie, ktoré vás vedú k úsmevu a potešeniu toho, čo ste vytvorili. Tvorením si odbúravate stres, napätie a postupne cítite uvoľnenie. Precvičíte si pamäť a získate nové skúsenosti.

A CENA?

Určite si teraz hovoríte, čo všetko za tie peniaze môžete nakúpiť a že je to naozaj veľa. Pred 9 rokmi som absolvovala certifikáciu lektorky enkaustiky, za ktorú som zaplatila mnohokrát viac a k tomu som musela 4x cestovať do Bratislavy na obhajobu zadaných úloh. Len cesta od nás z východu do Bratislavy ma stála 250,-eur a nehovoriac o tom, ako sa v noci cestuje vlakom.

Tento online kurz je len pre tých, čo sa naozaj chcú posunúť v tvorení a zároveň sú otvorení novým veciam a informáciám. Ak Vás niečo zaujíma a chcete sa tomu venovať, nezáleží predsa na peniazoch. Pozerajte sa na to, čo Vám to prinesie a ako Vás to posunie v živote. Najlepšia ivnestícia je do seba a pre seba. Určite so mnou súhlasíte, však?

Je to pre mňa dostatočné vysvetlenie,idem do toho!

Čo hovoria absolventi online kurzu?

Dobrý večer Janka, to je škoda,že je konec...vždy se bylo na co těšit a co zkoušet. Jsem Vám vděčná za každou část. Mám sice co zdokonalovat např. práci hranou żehlicky (svíce) a taky kvitka mi zatím ne a ne kvést:-) moc dobře se mi pracuje s perem a žehlickou, Vnitřně se připravuji na vosk a křídu...čas dozrává😉 Děkuji za vše,co jste mi předala a věřím,že zůstaneme v kontaktu. Přeji mnoho tak spokojených "studentů" jako jsem já😍😍😍
Zuzana Grenová absolventka online kurzu Maľujeme horúcim voskom
Všetky informácie ,ktoré nás posúvajú k tomu, aby sme sa zamysleli a tvorili nás obohacujú a robia nás šťastnejšími a preto som veľmi vďačná, že práve Janka Bakičová poukazuje na to, ako každý môže sa pokúsiť vyjadriť pomocou farieb a využiť svoju tvorivosť a kreativitu na to, aby sa realizoval.Posúva nás to ďalej a ak si uvedomíme, čo všetko je zachytené v hlbokých myšlienkach a tieto pocity sa dajú prostredníctvom farieb a umenia prezentovať aj pre iných. Ak máme radosť, môžme obveseliť svojimi dielami množstvo ľudí, ktorí budú vnímať obrazy,ako radosť a budú im pripomínať veselé momenty.Návod, ako sa naučiť najrozmanitejšie techniky a prácu s horúcim voskom si zaľúbiť je úžasný a podnecuje každého k tvorivosti a hlavne k radosti z práce. Vrelo odporúčam tento online kurz každej žene aj ako chvíľu relaxu a pokoja alebo ako anti stresovú metódu nášho uponáhľaného života.
Anna Kočíkova- reprezentant Andulančnej metódy
Jana Bakičová

Kto Vás bude kurzom viesť?

Volám sa Janka Bakičová a som certifikovanou lektorkou enkaustiky

Milujem maľbu horúcim voskom a pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

Mám rada nadšených ľudí, keď sa im podarí namaľovať alebo vytvoriť niečo, o čom boli presvedčení, že to nikdy nezvládnu.

Je možné, že budeš mať nejakú doplňujúcu otázku. Pre prípadné dotazy ma zastihneš na e-maili  jana@janabakicova.sk a ja Ti do 48 hodín odpoviem.

Prečo to všetko robím?

Praktické kurzy maľovania horúcim voskom sa uskutočňujú v ateliéri v obci Dargov na východe Slovenska. Mnohí mi píšete, že máte o tieto kurzy záujem, je tu však časový alebo vzdialenostný dôvod, ktorý vám zabraňuje sa zúčastniť kurzov.

Doviedlo ma to k myšlienke vytvoriť pre vás online kurz, kde sa pomocou videí naučíte maľovať horúcim voskom.

Sme v období obmedzovania súvisiace s COVIDOM a práce z domu, je to obdobie, kde sme dosť limitovaní. Pomocou online kurzu sa vzdelávate a zároveň robíte si i psychohygienu tela a mysle.

Dala som do tohoto najlepšie, skúsenosti, vedomosti, prekonala som sama seba a vytvorila tento online kurz. Množstvo modulov a jednotlivé lekcie či bonusy tohoto online kurzu sú výsledkom tvrdej práce, ktorú som dávala do hromady niekoľko mesiacov.

Ideš do toho?

 Chceš si maľovaním horúcim voskom vytvoriť krajší život? Farbami si zlepšiť emócie? A namaľovať si svoj obraz do obývačky vďaka len žehličke a voskom? Budeš mať i svoj obraz a vlastné umelecké dielo.

                Zaplatíte kartou, internet bankingom alebo bankovým prevodom. Prístupové heslá  dostanete hneď, ako sa platba objaví na našom účte.                               Pri platbe kartou a bankingom je to OKAMŽITE. Bankový prevod trvá zvyčajne 1-2 dni.