Trápi Vás únava, stres či vyčerpanie?

Vyskúšajte unikátnu arte metódu s farbičkami, kde nemusíte vedieť maľovať ako umelec.

V online kurze fraktálna kresba Vám odhalím, ako jednoducho si môžete riešiť svoje problémy.

Fraktálna kresba /fraktál - častica/ je energetickou kresbou. Jej sila vibrácií preniká do vašich myšlienok, pocitov i celého tela. 

„Prečo začať s fraktálnou kresbou? Ako sa kreslí a čo mi prinesie?” sú často kladenie otázky pri prvom stretnutí s krásnou a veľmi prospešnou formou kreslenia. Dôležité je nájsť v tejto hektickej dobe čas pre seba, ukľudniť svoje vnútro,  spomaliť tempo, len sa posadiť, zhlboka dýchať a  hrať sa s pastelkami.

Fraktálna kresba sa vždy kreslí so zavretými očami. Je novou formou arteterapie čiže terapia umením. Je vhodná pre každého, kto vie používať pero a farbičku.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Na kreslenie fraktálnej kresby nepotrebujete mať žiadne umelecké sklony a talenty a to je predsa SUPER.

Na online kurze fraktálna kresba získate základné informácie o fraktáloch, usmernenie pri práci s farbičkami a použití farebných kombinácii podľa významu farieb. Naučíte sa správne kresliť základné fraktálne kresby, pri ktorých objavíte nové možnosti, prebudíte skryté vlohy a predovšetkým nájdete si čas pre seba, budete maľovať a oddychovať.

Účastníci kurzu kreslia svoje kresby, kde prostredníctvom línie a farieb získajú informácie o svojom vnútornom stave. Dá sa povedať, že prvýkrát majú možnosť „vidieť“ seba a svoju dušu.

Po ukončení kreslenia „iniciačnej“ kresby sa zúčastnení učia kresliť korekčné (terapeutické) kresby. Po kurze sú pripravení kresliť vlastný /21 kresieb/ fraktálny cyklus.

Že na to nemáte talent? Poďte to skúsiť a zvládnete to!

Čaká na vás kreatívne tvorenie, kde budete objavovať svet farieb a mnoho iných zaujímavých informácií...a vy sa ponoríte do prítomného stavu, relaxujete, odbúravate  stres a nervozitu ... Práca s farbičkami vám prinesie do života pozitívnu zmenu.  To je skvelé, však?

Online kurz fraktálna kresba trvá 8 týždňov. Kurz bude prebiehať  individuálne cez messenger alebo Zomm, kde budete mať moju plnú pozornosť. Pracujem s Vami 1:1. Cena kurzu je 180 eur s DPH. Každý záujemca si zvolí svoje tempo realizácie kurzu, avšak je potrebne dodržať jeho dobu trvania 8 týždňov. 

Referencie účastníkov online kurzu

Na fraktál som sa dala do zvedavosti.. nevedela som, čo to je a, o čom to je... nebála som sa, nové veci a neznáme mám rád je to pre mňa výzva, bolo to zaujímavé, z ľavej ruky som po 1x mala stres...a nemala som dobrý pocit pri kresbe ľavou ale dalo som to....pravou som sa doslova tešila, čo z toho vznikne....pri mojom fraktále, bolo aj čas keď pred 3 rokmi zomrel môj muž...bol to 1.8.....možno tam bude viac tmavej...pri niektorých kresbách som dokázala zvládnuť za jeden deň 1 obrázok a inokedy 5 dní...výber farieb bol niekedy pre mňa nelogicky za normálnych okolností by dom niektoré farby k sebe nedala 😂😂😂pocit som mala z toho dobrý...ku koncu som mala pocit väčšej slobody, uvoľnenie...a kreativity...
Katarína Kniežiková
Prošla jsem si Janičkou Fraktální kresbou. Pokud se chcete odreagovat, něco se o sobě dozvědět a prozkoumat své emoce (a tím se i v životě posunout dál), pak mohu jen a jen doporučit .
Dana Chara Krátochvílová
S Jankou jsem absolvovala individuální 21 denní kurz fraktální kresby. Bylo to skvělé. Individuální přístup spolu s pravidelných kreslením je úžasná kombinace, díky které jsem metodu fraktální kresby skutečně prožila. Kreslení bylo pro mě meditací a velmi příjemnou formou uklidnění. Kurz bych doporučila všem, kteří se chtějí potkat sami se sebou, uspořádat si myšlenky a zbavit se stresu.
Zuzka Vavroušková

Kto pre Vás základné minimum o fraktálnej kresbe pripravil?

V živote sa vždy dejú veci tak, ako ich máte naprogramované „zhora". Moje prvé dotyky s Enkaustikou majú tiež svoje čarovné stretnutie.

Môj príbeh si prečítajte tu >>

A ako to bolo s fraktálnou kresbou? Na Facebooku som zbadala podujatie  s fraktálnou kresbou konané v Košiciach. Bol krásny májový deň a ja som pocítila zvláštne mravenčenie. Po prečítaní informácií som vedela, že idem na akciu. A bolo to. Fraktálna kresba ma pohltila celú. V priebehu jedného mesiaca som  absolvovala tri kurzy fraktálnej kresby a vedela som, že idem ďalej.   

Janka Bakičová

Často kladené otázky:

Ako pomáha kreslenie fraktálnej kresby?

Fraktálna kresba je energetická kresba. Jej vibrácie prenikajú do nášho tela, myšlienok a pocitov. Kreslením fraktálov sa otvárame vyššiemu vedomiu, a tak uvoľňujeme kreatívnu energiu. Spájame sa s tou časťou našej bytosti, ktorá je zdrojom radosti, spokojnosti, súladu a všetkých duchovných hodnôt. Vo svete abstraktných farieb a línií zastávame miesto, v ktorom myšlienky miznú. Zostáva iba duch spojený s vyšším vedomím. Kreslením fraktálov sa ponárame do meditačného stavu, v ktorom prevažuje súlad a rovnováha. Takýmto kreslením sa meníme. Otvárame sa novým možnostiam a vytvárame i kreatívny prístup k životu a jeho problémom. Fraktály predstavujú symbol novej úrovne vývoja prírodných vied, sú fázou, kedy sa spája umenie a veda, dva komplementárne spôsoby poznávania prírody - analytický a intuitívny. Spoznávaním metódy fraktálnej kresby duchovná časť človeka rastie a prebúdza sa tvorivosť, ktorá nepochybne existuje v každom z nás.

Ako sa kreslí fraktálna kresba?

Technika kreslenia fraktálov nepôsobí pozitívne len na zotavenie sa z choroby. Prináša aj odpovede na otázky, ako spoznať sám seba, ako získať prístup k informáciám skrytým v hlbinách nášho podvedomia, ako sa naučiť objavovať svoje životné ciele a úspešne ich realizovať a ako sa dostať na novú úroveň svojho vývoja. Fraktálna kresba sa tvorí celkom nezvyčajne, kreslí sa so zavretými očami. Fraktálna metóda je založená na vzťahu medzi " jemnou " motorikou rúk a mentálnym a psychofyzickým stavom človeka, ktorý kreslí. Vyfarbovanie polí fraktálnej kresby je akousi meditáciou. Kreslením diagnostickej kresby získavame obraz aktuálneho energetického, psychického a fyzického stavu človeka. Tí, ktorí sa po analýze diagnostického fraktálu rozhodnú pokračovať, môžu pod odborným vedením začať kresliť korekčné fraktály podľa presne stanovených pravidiel metódy. Počas kreslenia sa využívajú tzv. terapeutické farebné kombinácie, ktoré sú založené na rôznych vibráciách každej konkrétnej farby, čím sa dosahuje automatický terapeutický účinok. Táto práca, rovnako ako každá terapeutická, sa usiluje o disciplínu a vytrvalosť. Výsledky sa stávajú viditeľnými už počas tvorenia cyklu kresieb. zdroj: www.fraktalnakresba.sk

Ako vznikla fraktálna metóda?

Od roku 1991, kedy bola táto metóda vytvorená, Tanzília Z. Polujachtova uskutočnila početné klinické testy a štúdie, ktoré poukazujú na to, že ľudia, ktorí sa venovali fraktálnej kresbe, sa rýchlejšie zotavili zo svojich chorôb, ako na fyzickej tak aj na psychickej úrovni. Metóda pomáha najmä ľuďom, ktorí prežili traumu, zažívajú stres, úzkosti, depresie alebo trpia psychosomatickým ochorením. Fraktálna metóda je patentovaná forma arteterapie. Dnes sa táto metóda úspešne uplatňuje v celom svete.

Komu je určená metóda fraktálnej kresby?

Metóda je vhodná pre všetkých, ktorí pracujú na sebapoznaní a osobnom rozvoji. Je vhodná pre tých, ktorí chcú vyriešiť svoje životné problémy, rovnako i pre tých, ktorí pomáhajú ostatným riešiť ich životné problémy. Kreslenie fraktálu je tiež veľmi pekný a užitočný spôsob, ako zmysluplne tráviť čas s rodinou. Veľmi rady kreslia fraktály deti. S touto technikou sa stretlo už veľa ľudí, ktorí svedčia o zlepšení emocionálnej, psychickej a fyzickej prosperity. Okrem toho, že táto metóda pôsobí na neviditeľnej úrovni, kreslenie fraktálov predstavuje zábavu, radosť a šťastie. Fraktálna kresba nie je len umenie. Je to hlboká práce na sebe, na iných, čo predstavuje ekvivalent k meditácii. Fraktál nás spája s mimoriadne silným zdrojom energie. Fraktál teda pôsobí energeticky, no zároveň je aj obrazom, ktorý očarí, ba priam fascinuje.Je pekné vidieť ho a zažiť v priestore, v ktorom trávime svoj čas.

Aké pomôcky sú potrebné na namaľovanie fraktálnej kresby?

1.biely papier - formát A4 (120 g), 2.čierne pero, 3.farbičky - je dôležité mať komplet / súbor 13 farieb: základné - žltú, červenú, svetlomodrú, tmavomodrú, druhotné - oranžovú, zelenú, fialovú, ďalšie - okrovú, ružovú, hnedú, orgovánovú a čiernu, sivú, najmenej 24 rôznych odtieňov - čím viac odtieňov, tým lepšie 4.tenké fixy - žltú, oranžovú, svetlozelenú, svetlomodrú, svetlohnedú, svetloružovú

Fraktálna kresba je energetická kresba. Jej vibrácie prenikajú do nášho tela, myšlienok a pocitov. Kreslením fraktálov sa otvárate vyššiemu vedomiu, a tak uvoľňujete kreatívnu energiu. Kreslením fraktálu vám do života prináša podporu tvorivosti, kreativity, farebnosti, fantázie a predstavivosti.

Zaplatíte kartou, internet bankingom alebo bankovým prevodom. Prístupové heslá  dostanete hneď, ako sa platba objaví na našom účte. Pri platbe kartou a bankingom je to OKAMŽITE. Bankový prevod trvá zvyčajne 1-2 dni.

Bakicova Jana