PRÍPRAVA MALIARSKEHO PLÁTNA K MAĽBE HORÚCIM VOSKOM...

Zakúpené maliarske plátno je potrebné pre maľbu horúcim voskom ešte upraviť. Neoddeliteľnou súčasťou zakúpeného maliarskeho plátna sú aj drevené kolíky. Drevené kolíky si upravíte presne podľa video návodu.

Upozornenie: Pri kupovaní maliarskeho plátna si všimnite aj hrúbku plátna. veľmi tenké plátno veľmi pracuje a pri kolíkovaní do rámu sa často trhá.

Po prvotnej úprave maliarskeho plátna pokračujeme v jeho dokončení a to k šepsovaniu. Šepsovanie je povrchová úprava plátna, ktoré preveďte presne podľa video návodu.  Maliarske gesso ako nazývame farbu k šepsovaniu /tiež ako šeps/ slúži k vytvoreniu podkladovej vrstvy pre maľbu. Je obvykle biele, vysoko krycie a zakúpite si ho v umeleckým predajniach.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ako pokračovať v maľbe horúcim voskom? Viac o enkaustike v online ŠKOLE ENKAUSTIKY

1.Dajte nám LIKE

2. Zdieľajte na FB

3. Pozrite si video do konca

4. Pridajte sa do skupiny FB Enkaustika -maľba horúcim voskom 

5. Sledujte informácie o enkaustike na FB

 Enkaustika je vynikajúcim nástrojom ako objaviť svoje skryté umelecké schopnosti a spontánne vyjadriť svoje vnútorné pocity.

Som Jana Bakičová

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

Mám rada nadšených ľudí, keď sa im podarí namaľovať alebo vytvoriť niečo, o čom boli presvedčení, že to nikdy nezvládnu.

Pre Vás všetkých tvorcov, dnes píšem e-knihy, články, videá a  pripravujem kurzy a teším sa z každého nového vytvoreného obrazu.