RADA TVORÍŠ a CHCEŠ SA  NAUČIŤ NOVÉ TECHNIKY?

OBJAV V SEBE SKRYTÉ MOŽNOSTI, O KTORÝCH ANI NETUŠÍŠ, ŽE ICH MÁŠ!

Príď tvoriť, relaxovať, odbúrať stres, nabiť baterky a vytvoriť krásne obrazy maľované horúcim voskom.

VÍKENDOVÁ ŠKOLA ENKAUSTIKY V KOŠICIACH

NOVINKA!!!

teraz spolu  v jeden deň kurz Enkaustika I. + II.

      Kurz Enkaustiky I.

        Základné postupy a techniky

Na úvod kurzu ti poviem: - čo je enkaustika, jej história a súčasnosť - čo všetko potrebujeme na tvorbu horúcim voskom - ako ošetrovať a udržovať enkaustickú žehličku

Ďalej ťa naučím : - základné techniky a postupy tvorby horúcim voskom - ukážem ti ako používať ohrievaciu platňu enkaustickej žehličky a aké sú na nej možnosti maľovania horúcim voskom

Každý si namaľuje svoje obrazy horúcom voskom - vysvetlím ti i čo sú farby, ako farby pôsobia, ako liečia a čo symbolizujú - na záver si urobíme vlastnú výstavu vytvorených prác

Úžasné žieňa plné energie a vzor pre môjho syna. Naučila ho základy, ktoré používa a vzdeláva sa na ďalej, ale ja verím, že p. učiteľka ho bude viesť ďalej a odovzdávať mu rady. p. Janka ďakujem zo srdca za úžasnú školu hoc sme, len na začiatku. Vrelo odporúčam p. Janku ako školiteľku trpezlivosť a prístup na 1*. Janka ďakujeme s Dadkom 🙂 v júli sme v SNV na 150% priamo pri Vás 🙂

pani Bianka Knihová

Absolvovala som kurz enkaustiky pre začiatočníkov a som veľmi unesená. Naučila som sa krok za krokom ovládať žehličku a vytvorila prvé vlastné obrazy.Ďakujem pani Jane za jej informácie a skúsenosti.

Anna z Košíc

Ako sme maľovali na kurzoch si pozrite vo videách.

Letná škola Enkaustiky odštartovala prvým kurzom 5.6.2018. Úžasná práca s novými účastníkmi Letnej školy Enkaustiky.Vo videu prinášam momentky z ich práce a ukážku zo záverečnej výstavy na konci kurzu. Noví účastníci už teraz sa tešia na pokračovanie.

Letná škola Enkaustiky v Košiciach pokračovala ďalším kurzom Enkaustika I. dňa 14.6.2018 v priestoroch Tvorivej dielne. Päť žien objavovalo krásy farieb, čaro vosku. Tvorilo sa s chuťou, s radosťou a objavovali sa nové možnosti tvorivosti a kreativity.

      Kurz Enkaustika II.

      Maľujeme krajinku

Kurz Enkaustika II. je voľným pokračovaním kurzu Enkaustika I. Na úvod si zopakujem základné techniky a postupy z kurzu Enkaustika I.

Naučíš sa pomocou kombinácie jednotlivých postupov maľovať kvety, listy, stromy, oblohu, hory, svahy, vtáky, rieku či jazero ... Rozvinieš svoju kreativitu a tvorivosť, uvoľníš svoju uzdu fantázie a farebnosti.

Všetko to spolu skombinuješ a namaľuješ si svoj vlastný obraz krajinky horúcim voskom vo formáte A5. 

Ná záver si spravíme výstavu maľovaných obrazov horúcim voskom.

Domov si odnesieš namaľované obrazy, tvorivý zážitok, nájdeš v sebe i nové možnosti kreativity a farebnosti, oddýchneš, zrelaxuješ a nabiješ baterky....

Absolventky Letnej školy Enkaustiky absolvovali ďalší kurz maľujeme krajinku. Naučili sa maľovať hory, svahy, stromy, kvety a ešte omnoho viac. Teším sa veľkému záujmu o túto krásnu výtvarnú techniku. Ženičky tvorili s úsmevom a s nadšením hltali nové informácie a objavili v sebe nové možnosti. Ďakujem Vám milé ženičky.

Kurz Enkaustiky I. +II. plánujeme. Cena kurzu je teraz iba 48eur. /Inak, ak by ste absolvovali kurzy samostatne zaplatili by ste spolu 66 eur/.

V cene kurzu sú zahrnuté pomôcky, výtvarný materiál a malé občerstvenie. Kurz je limitovaný a je určený pre 5 záujemcov. Rezervácia je nutná!

Kontakt: email: jana@janabakicova.sk, 0917 569 238

Kurz sa koná sa v priestoroch Tvorivej dielni, Baštová 9, Košice

Kurz Enkaustika III.

Kombinovaná Enkaustika

Vedomosti a praktické zručnosti získané na kurzoch  Enkaustika I. a Enkaustika II. si doplníš novými informáciami a technikami práce s voskami na kurze Enkaustiky III.

Na tomto kurze budeš potrebovať mať už základné znalosti s maľovaním horúcim voskom. Zavediem ťa do sveta nových druhov materiálov, ich zloženia, oboznámiš sa i s prácou s novými nástrojmi či tepelným náradím.

Základným podkladom bude sololitová doska. Ukážem ti, ako sa pripravuje tento podklad a čo všetko je na začiatku potrebné urobiť na jeho prípravu. Spoznáš nové termíny ako šepsovanie, voskové médium, pigmentové tyčinky a budeš maľovať i štetcami, rôznymi nástrojmi a naučím ťa ako ich používať. Zo širokej ponuky tém si vyberieš jednu a budeš ju realizovať počas trvania kurzu Enkaustika III..

Všetko to spolu skombinuješ a namaľuješ si svoj vlastný obraz na sololitovom podklade. Domov si odnesieš namaľovaný obraz, tvorivý zážitok, nájdeš v sebe i nové možnosti kreativity a farebnosti, oddýchneš, zrelaxuješ a nabiješ baterky....

Ná záver si spravíme výstavu maľovaných obrazov horúcim voskom.

Kurz Enkaustiky III. je určený pre pokročilejších záujemcov so znalosťou a praktickými skúsenosťami z predchádzajúcich kurzov Enkaustiky. Nie je to podmienkou, ak si tvorivý a kreatívny. Príď a ja Ti ukážem, že i ty vieš maľovať, naučím Ťa to.

Kurz Enkaustiky III. plánujeme. Cena kurzu je 38 eur.  V cene kurzu sú zahrnuté pomôcky, výtvarný materiál a malé občerstvenie.

Kurz je limitovaný a je určený pre 5 záujemcov. Rezervácia je nutná!

Kontakt: email: jana@janabakicova.sk, 0917 569 238

Kurz sa koná sa v priestoroch Tvorivej dielni, Baštová 9, Košice.

Zaujímavé maľovanie voskami, enkaustickými tyčinkami, servítkou a pri tom použiť enkaustickú žehličku, teplovzdušnú pištoľ, enkaustické pero a to všetko vytvorené na sololitovom podklade bolo obsahom kurzu Enkaustika III-28.6.2018 a 31.7.2018, ktorý je súčasťou Letnej školy Enkaustiky.

Kurz Enkaustika IV.

Enkaustika na plátne

Vedomosti a praktické zručnosti získané na kurzoch  Enkaustika I. a Enkaustika II.  resp. Enkaustika III. si doplníš novými informáciami a technikami práce s voskami na kurze Enkaustiky IV.

Na tomto kurze už musíš mať už základné znalosti s maľovaním horúcim voskom. Zavediem ťa do sveta nových druhov materiálov, ich zloženia a budeš pracovať i s novým tepelným náradím.

Základným podkladom bude maliarske plátno. Ukážem ti, ako sa pripravuje maliarske plátno, ako sa kolíkuje a šepsuje. Naučíš sa nanášať voskové médium na plátno a prezradím ti aj fígle ako sa vyvarovať chybám pri maľovaní na plátne. K dotvoreniu použiješ i pigmentové tyčinky, šelak, farebné tuše, suché pastely či iné materiály/papier, špagát, korálky, drievka.../a budeš maľovať i štetcami, rôznymi nástrojmi a naučím ťa ako ich používať..

Všetko to spolu skombinuješ a namaľuješ si svoj vlastný obraz na maliarskom plátne. Domov si odnesieš namaľovaný obraz, tvorivý zážitok, nájdeš v sebe i nové možnosti kreativity a farebnosti, oddýchneš, zrelaxuješ a nabiješ baterky....

Ná záver si spravíme výstavu maľovaných obrazov horúcim voskom.

Kurz Enkaustiky IV. je určený pre pokročilejších záujemcov so znalosťou a praktickými skúsenosťami z predchádzajúcich kurzov Enkaustiky. Nie je to podmienkou, ak si tvorivý a kreatívny. Príď a ja Ti ukážem, že i ty vieš maľovať, naučím Ťa to.

Kurz Enkaustiky IV. plánujeme. Cena kurzu je 48 eur.  V cene kurzu sú zahrnuté pomôcky, výtvarný materiál a malé občerstvenie.

Kurz je limitovaný a je určený pre 5 záujemcov. Rezervácia je nutná!

Kontakt: email: jana@janabakicova.sk, 0917 569 238

Kurz sa koná sa v priestoroch Tvorivej dielni, Baštová 9, Košice.

Čo povedali absolventky Letnej školy Enkaustiky?

Ahoj Janka, dakujem Ti za krásne video a tiez darcek video. Krásne a zrozumitelne si v nom vysvetlila vsetko, co si nas naucila. Si proste sikulka. Za Tvoje nadsenie, ktore si na nas preniesla a priatelsky pristup Ti patri velka vdaka. Budem odporucat svojim znamym. Zelam Ti vela tvorivych sil pri vytvarani dalsich kurzov a vela nadsenov tejto techniky. Ked nieco vytvorim, rada poslem

Irena Macingová

Počuli ste už niekedy o enkaustike? Ak nie, tak sa čo najskôr prihláste na kurzy enkaustiky k milej, usmievavej a sympatickej certifikovanej lektorke J. Bakičovej, ktorá tvrdí, že: „Enkaustika je jednoduché a hravé tvorenie horúcim voskom pre malých aj veľkých.“ Jej slová môžem po absolvovaní týchto kurzov smelo potvrdiť. Tvorenie pod vedením lektorky Janky Bakičovej je pohodové, fascinujúce, tvorivé, radostné a zároveň relaxačné. S ľahkosťou, oduševnením a nadšením názorne popisuje a predvádza krok za krokom maľovanie horúcim voskom, pričom sami vytvárate zaujímavé, farebné, originálne, nádherné obrázky, objavujete v sebe nové, či skryté možnosti kreativity, predstavivosti a tvorivosti. Počas kurzov zažijete nielen príjemné chvíle, ale hlavne kreatívne tvorenie, maľovanie, objavovanie sveta farieb, nadobúdanie nových, zaujímavých informácií a poznatkov z danej oblasti. Venujete sa tomu, čo vás baví a napĺňa, tvoríte krásne obrázky, ktoré vám rozžiaria nielen vaše oči, ale potešia aj vašu dušu, ako aj dušu vašich blízkych, priateľov a známych. Vďaka týmto kurzom nájdete v sebe čosi nové, zaujímavé a prospešné. Aj ja som objavila v sebe tvorivé schopnosti maľovať obrázky touto technikou stvárňujúc čaro a krásu okolitej prírody - najmä kvetín, ktorých je nespočetné množstvo a farieb. A za to všetko patrí veľká VĎAKA certifikovanej lektorke enkaustiky Janke Bakičovej.

Vierka Beňková

Maľujem s voskami, farbami, s láskou a s radosťou 😀

Letnú školu Enkaustiky vedie

certifikovaná lektorka Enkaustiky

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

,, Je dôležité počúvať svoj vnútorný hlas, začať konať a ísť za niečím novým.“

Som autorkou e- kníh a online kurzov zameraných na výtvarnú techniku Enkaustiku - maľbu horúcim voskom a e-knihy o farbách.

Kde nás nájdeš:

Tvorivá dielňa, Baštová 9, Košice