RADA TVORÍŠ a CHCEŠ SA  NAUČIŤ NOVÉ TECHNIKY?

OBJAV V SEBE SKRYTÉ MOŽNOSTI, O KTORÝCH ANI NETUŠÍŠ, ŽE ICH MÁŠ!

Príď tvoriť, relaxovať, odbúrať stres, nabiť baterky a vytvoriť krásne obrazy maľované horúcim voskom.

V Košiciach otvárame Letnú školu Enkaustiky

      Kurz Enkaustiky I.

        Základné postupy a techniky

Na úvod kurzu ti poviem: - čo je enkaustika, jej história a súčasnosť - čo všetko potrebujeme na tvorbu horúcim voskom - ako ošetrovať a udržovať enkaustickú žehličku

Ďalej ťa naučím : - základné techniky a postupy tvorby horúcim voskom - ukážem ti ako používať ohrievaciu platňu enkaustickej žehličky a aké sú na nej možnosti maľovania horúcim voskom

Každý si namaľuje svoje obrazy horúcom voskom - vysvetlím ti i čo sú farby, ako farby pôsobia, ako liečia a čo symbolizujú - na záver si urobíme vlastnú výstavu vytvorených prác

Úžasné žieňa plné energie a vzor pre môjho syna. Naučila ho základy, ktoré používa a vzdeláva sa na ďalej, ale ja verím, že p. učiteľka ho bude viesť ďalej a odovzdávať mu rady. p. Janka ďakujem zo srdca za úžasnú školu hoc sme, len na začiatku. Vrelo odporúčam p. Janku ako školiteľku trpezlivosť a prístup na 1*. Janka ďakujeme s Dadkom 🙂 v júli sme v SNV na 150% priamo pri Vás 🙂

pani Bianka Knihová

Absolvovala som kurz enkaustiky pre začiatočníkov a som veľmi unesená. Naučila som sa krok za krokom ovládať žehličku a vytvorila prvé vlastné obrazy.Ďakujem pani Jane za jej informácie a skúsenosti.

Anna z Košíc

Kurz Enkaustiky I. je určený aj pre toho, kto je presvedčený o tom, že nemá žiadne umelecké schopnosti. Príď a ja Ti ukážem, že i ty vieš maľovať, naučím Ťa to.

Kurz Enkaustiky I. sa koná  3.7.2018  a 4.7.2018, od 16.30 do 19.00 hod. Cena kurzu je 28 eur.  V cene kurzu sú zahrnuté pomôcky, výtvarný materiál a malé občerstvenie

Kurz je limitovaný a je určený pre 5 záujemcov. Rezervácia je nutná!

Kontakt: email: jana@janabakicova.sk, 0917 569 238

Kurz sa koná sa v priestoroch Tvorivej dielni, Baštová 9, Košice

Letná škola Enkaustiky odštartovala prvým kurzom 5.6.2018. Úžasná práca s novými účastníkmi Letnej školy Enkaustiky.Vo videu prinášam momentky z ich práce a ukážku zo záverečnej výstavy na konci kurzu. Noví účastníci už teraz sa tešia na pokračovanie. Ďakujem milým žienkam za ich húževnatú , tvorivú a kreatívnu prácu s voskami.

Letná škola Enkaustiky v Košiciach pokračovala ďalším kurzom Enkaustika I. dňa 14.6.2018 v priestoroch Tvorivej dielne. Päť žien objavovalo krásy farieb, čaro vosku. Tvorilo sa s chuťou, s radosťou a objavovali sa nové možnosti tvorivosti a kreativity.

Prídem na kurz Enkaustiky I. a rezervujem si termín

      Kurz Enkaustika II.

      Maľujeme krajinku

Kurz Enkaustika II. je voľným pokračovaním kurzu Enkaustika I. Na úvod si zopakujem základné techniky a postupy z kurzu Enkaustika I.

Naučíš sa pomocou kombinácie jednotlivých postupov maľovať kvety, listy, stromy, oblohu, hory, svahy, vtáky, rieku či jazero ... Rozvinieš svoju kreativitu a tvorivosť, uvoľníš svoju uzdu fantázie a farebnosti.

Všetko to spolu skombinuješ a namaľuješ si svoj vlastný obraz krajinky horúcim voskom vo formáte A5. 

Ná záver si spravíme výstavu maľovaných obrazov horúcim voskom.

Domov si odnesieš namaľované obrazy, tvorivý zážitok, nájdeš v sebe i nové možnosti kreativity a farebnosti, oddýchneš, zrelaxuješ a nabiješ baterky....

Kurz Enkaustiky II. je určený aj pre toho, kto je presvedčený o tom, že nemá žiadne umelecké schopnosti. Príď a ja Ti ukážem, že i ty vieš maľovať, naučím Ťa to.

Kurz Enkaustiky II. sa koná Pripravujeme od 16.30 do 19.00 hod. Cena kurzu je 28 eur.  V cene kurzu sú zahrnuté pomôcky, výtvarný materiál a malé občerstvenie.

Kurz je limitovaný a je určený pre 5 záujemcov. Rezervácia je nutná!

Kontakt: email: jana@janabakicova.sk, 0917 569 238

Kurz sa koná sa v priestoroch Tvorivej dielni, Baštová 9, Košice.

Absolventky Letnej školy Enkaustiky absolvovali ďalší kurz maľujeme krajinku. Naučili sa maľovať hory, svahy, stromy, kvety a ešte omnoho viac. Teším sa veľkému záujmu o túto krásnu výtvarnú techniku. Ženičky tvorili s úsmevom a s nadšením hltali nové informácie a objavili v sebe nové možnosti. ďakujem Vám milé ženičky.

Kurz Enkaustika III.

Kombinovaná Enkaustika

Vedomosti a praktické zručnosti získané na kurzoch  Enkaustika I. a Enkaustika II. si doplníš novými informáciami a technikami práce s voskami na kurze Enkaustiky III.

Na tomto kurze budeš potrebovať mať už základné znalosti s maľovaním horúcim voskom. Zavediem ťa do sveta nových druhov materiálov, ich zloženia, oboznámiš sa i s prácou s novými nástrojmi či tepelným náradím.

Základným podkladom bude sololitová doska. Ukážem ti, ako sa pripravuje tento podklad a čo všetko je na začiatku potrebné urobiť na jeho prípravu. Spoznáš nové termíny ako šepsovanie, voskové médium, pigmentové tyčinky a budeš maľovať i štetcami, rôznymi nástrojmi a naučím ťa ako ich používať. Zo širokej ponuky tém si vyberieš jednu a budeš ju realizovať počas trvania kurzu Enkaustika III..

Všetko to spolu skombinuješ a namaľuješ si svoj vlastný obraz na sololitovom podklade. Domov si odnesieš namaľovaný obraz, tvorivý zážitok, nájdeš v sebe i nové možnosti kreativity a farebnosti, oddýchneš, zrelaxuješ a nabiješ baterky....

Ná záver si spravíme výstavu maľovaných obrazov horúcim voskom.

Kurz Enkaustiky III. je určený pre pokročilejších záujemcov so znalosťou a praktickými skúsenosťami z predchádzajúcich kurzov Enkaustiky. Nie je to podmienkou, ak si tvorivý a kreatívny. Príď a ja Ti ukážem, že i ty vieš maľovať, naučím Ťa to.

Kurz Enkaustiky III. sa koná 28.6.2018, od 16.30 do 19.30 hod. Cena kurzu je 33 eur.  V cene kurzu sú zahrnuté pomôcky, výtvarný materiál a malé občerstvenie.

Kurz je limitovaný a je určený pre 5 záujemcov. Rezervácia je nutná!

Kontakt: email: jana@janabakicova.sk, 0917 569 238

Kurz sa koná sa v priestoroch Tvorivej dielni, Baštová 9, Košice.

Maľujem s voskami, farbami, s láskou a s radosťou 😀

Letnú školu Enkaustiky vedie

certifikovaná lektorka Enkaustiky

Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

,, Je dôležité počúvať svoj vnútorný hlas, začať konať a ísť za niečím novým.“

Som autorkou e- kníh a online kurzov zameraných na výtvarnú techniku Enkaustiku - maľbu horúcim voskom a e-knihy o farbách.

Kde nás nájdeš: Tvorivá dielňa, Baštová 9, Košice