KURZY ENKAUSTIKY PRE ZAČIATOČNÍKOV I POKROČILÝCH

KURZ INTUITÍVNEJ KRESBY

Máte chuť sa pokúsiť pozrieť pomocou enkaustiky - maľby horúcim voskom do svojho podvedomia? Cítite potrebu sa vyjadriť vo farbách a neviete ako na to? Chcete si užiť chvíľu v skupine podobne zmýšľajúcich ľudí? 

Chcete si vytvoriť svoj vlastný obraz maľovaný horúcim voskom? Čo sa tak trochu venovať  sám sebe?

Na tejto kurz môže prísť každý, kto chce v sebe nájsť niečo nové, nepoznané. Je určený všetkým vekovým kategóriám.

Nemáte umelecké schopností a vedomostí? Nevadí. Enkaustika je jednoduchá výtvarná technika, kde nie sú potrebné tieto schopnosti.

Viac o kurze intuitívna kresba tu>>

 

KURZ ZÁKLADY ENKAUSTIKY

Čo bude na kurze enkaustiky?

- čo je enkaustika, jej história a súčasnosť - čo všetko potrebujeme na tvorbu horúcim voskom - ako ošetrovať a udržovať enkaustickú žehličku - vysvetlíme si základné techniky a postupy tvorby horúcim voskom - každý si namaľuje svoje obrazy horúcom voskom - vysvetlíme si čo sú farby, ako farby pôsobia, ako liečia a čo symbolizujú - na záver si urobíme vlastnú výstavu vytvorených prác

KURZ MAĽUJEME KRAJINKU

Po absolvovaní a zvládnutí technik a postupov základného  kurzu základy enkaustiky sa spolu vydáme na cestu fantázie do sveta vytvorenia krajiniek.

      Čo bude na kurze Maľujeme krajinu?

 - povieme si čo je enkaustické pero - vysvetlíme si použitie a ošetrovanie enkaustického pera - ukážeme si,  aké nadstavce enkaustického pera poznáme - v praktických ukážkach si ukážeme ako a kedy použijeme, ktorý nadstavec enkaustického pera - spolu vytvoríme obrazy jednoduchej krajinky najprv na formáte A6  a postupne sa pustíme do väčších formátov A5 a A4 a budeme tvoriť zložitejšie témy prírody / rieky,vodopád, lesy, hory a iné/.