Ako enkaustika ovplyvnila môjho brata …

V tvorení horúcim voskom som bola v plnom prúde. Blížil sa čas dovoleniek a ja som už dovolenku odďaľovať nemohla. Doma so mnou už skoro nikto nerozprával. V tom období som bola najradšej sama a tvorila v ateliéri zaujímavé diela.

Cestu sme mali naplánovanú smer Hradec Králové a okolie. Naša dovolenka sa nekoná autom ani vlakom či lietadlom. U nás sa dovolenkuje na dvoch kolesách – na motorke.

Šťastlivo sme absolvovali  700km do cieľa. Zosadám z motorky celá strnulá. Konečne popíjame kávičku, oddychujeme a rozprávame sa, čo je nového. Tak sme sa dostali i na tému Enkaustika – maľba horúcim voskom. Brata, švagrinú i neter so synom moje rozprávanie tak zaujalo, že o pár minút ležala stará žehlička, detské vosky a papier z kalendára na stole. To sú 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.?????????????

Hoci som bola veľmi unavená, musela som mojím príbuzným ukázať, ako sa tvorí horúcim voskom. Jeden cez druhého si preberali starú žehličku a boli unesení , čo vzniká pod ich rukami.

Najviac enkaustika uchvátila môjho brata Peťa. Je to zrelý chlap vo veku nad 50+. Otázok, ako sa má držať žehlička a čo všetko sa dá tvoriť, bolo naozaj veľa. Na druhý deň sa neter po práci zastavila v obchode s umeleckými potrebami a kúpila enkaustické vosky a papier.

Tvorenie originálnymi enkaustickými voskami na enkaustický papier je úplne niečo iné, ako len improvizovať, to čo nájdete doma. Rozdiely tvorenia maľby horúcim voskom popisujem vo svojom e-Booku zdarma 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.

Dni dovolenky ubiehali a my miesto chodenia po hradoch a zámkoch sme sedeli v záhradnej besiedke a tvorili.

?????????????

Enkaustika je výtvarne umenie, ktoré chytí skoro každého. Je to hravé tvorenie pre malých i veľkých.

Enkaustika chytala za srdce všetkých z mojej rodiny. Tvorili sa najprv malé formáty, no moji príbuzní sa pustili po dvoch dňoch aj do formátu A4. Kreslili sa krajinky, abstrakty a kvety.

?????????????

Pri našej debate som spomenula, že enkaustika ponuka aj iné možnosti. Brat Peter ostal milo prekvapený. Nedal pokoj a ja som musela ísť s informáciami von. Celá debata sa zvrhla na fúkanú enkaustiku.

?????????????Brat je veľmi pohotový a praktický chlap. Odbehol do dielne a na stôl položil starý fén a teplovzdušnú pištoľ. Otázka od neho bola: „Čo sa hodí na fúkanie lepšie?“ Ostala som v nemom údive. Bolo nás tam viac, takže sa pracovalo sa aj so starým fénom i teplovzdušnou pištoľou.

Čo môže byť pre človeka, ktorý sa venuje enkaustike – maľbe horúcim voskom viac potešením, ako vidieť veľký záujem ľudí? Dovolenka sa skončila a ja som si myslela, že môj brat viac tvoriť nebude. Pravda bola iná. Cesta domov nám trvala dva dni. A ja som mala na emaily nové obrazy, ktoré vytvoril Peter horúcim voskom.

Teším sa a rada spomínam na tieto chvíle. Tak ako ja, vo veku 50 rokov som v sebe objavila schopnosť tvoriť horúcim voskom, tak aj môj brat Peter našiel vo svojom veku niečo nové.

Nemáte umelecké schopnosti a vedomosti? Nevadí! Enkaustika je jednoduché a hravé tvorenie, kde nie sú nutné umelecké schopnosti a vedomosti.

Prestaňte sa báť! Máte menej alebo viac rokov? V každom veku sa dá začať. Prečítajte si môj príbeh a inšpirujte sa alebo

vstúpte do online kurzu Enkaustika Zdarma

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku