Ako si maľovaním zlepšovať emócie

Maľujeme pastelkami, vodovkami, suchým pastelom všetkým, čím sa dá. Ľudia v okolí sa na nás pozerajú a klepú si po čele. Nevšímame si ich. Pracujeme na sebe a je nám fajn.

Hlboko sa zamyslím a pozorujem ako mi na bielom výkrese vznikajú haky baky. Usmievam sa. Školím sa a pri tom si kreslím. Učím sa, ako maľovaním odbúrať stres, nervozitu, depresiu…

V súčasnosti sa najčastejšie výtvarné techniky využívajú na uľahčenie vyjadrovania pocitov klienta. Absolvovala som kurzy Arteterapie a získala som nové vedomosti, skúsenosti i pohľady pri práci s kresbou.

Maľovaním si odstránite stres, nekľud, upokojíte si myšlienky a mnoho krát sa odkryjú i záležitosti, ktoré vás trápia.

Pri tvorení, maľovaní pracujete s farbami a farby zohrávajú dôležitý význam v našom živote. Ako farby pôsobia, liečia a ako nám ovplyvňujú každodenný život sa dozviete v e-knihe ZDARMA  4 farebné kľúče k Vášmu životu

Často počúvam medzi ľuďmi, že maľovanie je len pre deti. To nie je pravda, vediem online Školu Enkaustiky pre dospelých i krúžok Zábavné techniky pre deti. Rozdiel je iba v tom, že deti si bezprostredné a radi kreslia, rozvíjajú svoju jemnú motoriku, pracujú s farbami a maľujú s fantáziou.

My dospeláci si zbytočne kladieme výhovorky, že kresliť nevieme. V skutočnosti nepotrebujete vytvárať žiadne umelecké diela, chcete iba relaxovať a oddychovať a to môžete vždy.

  Hrajte sa i v zrelom veku!

Čo to píšem? Áno, hrajte sa i v zrelom veku. Presvedčím Vás, že sa to dá. Pozrite si video, ako sme kreslili, strihali a lepili  v prírode. Najprv trochu ostychu a potom veľké tvorenie, maľovanie a oddychovanie pri pastelkách a vodovkách.

Na konci každé vytvorené dielko malo svoje miesto. Miesto si našiel autor sám tak, ako to cítil a kde mu jeho dielo mohlo vyniknúť. Spravili sme si mini galériu diel a tešili sa z vytvorených prác. Rozprávali sme sa, rozoberali, čo nám to dalo, čím nás to obohatilo…

Odchádzali sme s ÚSMEVOM a s OBROVSKOU ENERGIOU RADOSTI.

Enkaustika je tiež technika maľovanie horúcim voskom, pracuje sa tu s farbami a vytvárate i umelecké diela. pri tejto technike maľujete  bez akýchkoľvek umeleckých vedomosti a znalosti.

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku