Ako si namaľovať obraz len vďaka žehličke a voskom

Mám krásne spomienky na prvé maľované obrazy. Začínala som v roku 2013 kresliť obyčajnou žehličkou a školskými voskovkami. Fotím a ukladám si každý jeden obraz či maľovaný pozdrav a mám ich uložené v počítači. Veľmi rada surfujem v súboroch s obrazmi a sladko sa usmievam nad mojimi začiatkami.

Už niekoľko rokov učím prevažne ženy tejto krásnej a zaujímavej technike, ktorú vo svete volajú Enkaustika. V hlave mi škrtla super myšlienka vytvoriť minikurz  na Facebookovej stránke.

Vzala som si tužku a papier a pustila som sa do scenára minikurzíku. Príprava každej jednej udalosti či je malá alebo veľká musí prejsť prípravou. V dobe COVIDU a pri obmedzeniach, ktoré z toho vplývajú je to o dosť komplikovanejšie. Robiť ukážku maľovania horúcim voskom na živých akciách to je fajn. Virtuálny svet od nás vyžaduje viacero technických zručnosti.

Príprava minikurzu trvala viac ako týždeň. Mnohé pretáčanie videí, nespokojnosť s ukážkou. I kamera mi vypadla zo stojanu. Vojdem do ateliéru, že dokončím všetky prípravy a zisťujem, že je vypadnutá elektrina. Fú, pokračovať v tme sa veru nedá. Nechala som to na nasledujúci deň.

Ešte dobré, že tieto veci ovládam. Natáčať a strihať videá som sa naučila v období, keď som spúšťala  svoje prvé weby.

Minikurzom, ako vytvoriť obraz len vďaka žehličke a voskom prešlo 20 žien. Po dobu 5 dní sa oboznamovali s informáciami a ukážkami, ako sa maľuje horúcim voskom.

Nestihli ste minikurz?  Prihláste sa tu >>>

Ako ženičky maľovali? Pozrite si video, sú v ňom diela od žien, ktoré vytvorili krásne a najmä farebné obrazy. Ženy mi po ukončení minikurzu dali krásne spätné väzby a ja sa s vami o nich podelím.

Zaujala vás Enkaustika? Aj vy si chcete maľovaním kresliť krajší život a farbami si zlepšovať svoje emócie a zdravie? Je tu pre vás jedinečný a originálny projekt online kurz Maľujeme horúcim voskom, kde vás krok po kroku prevediem svetom voskov a farieb.

Vytvoríte si vlastné obrazy, ktorými si zútulníte svoj domov a zároveň budú vašimi umeleckými dielami. 

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku