Ako som spadla na kolená a dokázala vstať

Každý z nás máme vo svojom živote dobré i zlé obdobie. Raz sme hore a zase dole. To je predsa život. Pre nás starších je to o to ťažšie, keď prídeme o prácu. Tak to bolo aj so mnou.

Pred troma rokmi som po aktívnych dvadsiatych rokoch intenzívnej profesionálnej činnosti prišla o prácu.
Spočiatku som si z toho nič nerobila. Doma som konečne dokončila veci, ktoré som dlhšie obdobie odkladala. Súčasne som posielala žiadosti o prácu. Na niektoré moje žiadosti ani zamestnávatelia nereagovali a tí čo odpovedali, len poďakovali za registrácia a viac nič.

Čas plynul a ja som zistila, že je to už rok ako som doma. Sem tam sa objavilo pozvanie na konkurz a moja nádej začala zasa naberať na intenzite. No aké bolo sklamanie, keď aj po druhom výberovom konaní prišla odpoveď: „Ďakujem vybrali sme iného uchádzača“.

Zlé obdobie.

Dostavila sa nervozita, nespavosť, finančné prostriedky boli na minime. Uzavrela som sa do seba a nikam som nechcela ísť. Naše spoločné aktivity s partnerom sa dostavali na nulu. Dochádzalo medzi nami k hádkam, hoci môžem povedať, že som bola prekvapená, akú som mala v ňom oporu. No, keď človek je nervózny, odbíja svoju zlosť na druhých.

Prechodné obdobie.

Jedného dňa som si povedala: „Dosť „. Od malička som rada šila, štrikovala, háčkovala a robila ručné práce. Pre vnúčika som ušila maličkosti na hračky, ušila si nové šaty, uštrikovala a vybatikovala nový sveter. Na chvíľu mi to pomohlo. Sem tam sa objavili pozvania na konkurzy, ibaže odpovede sa nelíšili od predchádzajúcich.

Začala som o sebe a o svojich schopnostiach pochybovať a to bolo zlé. Doma som bola skoro dva roky. Premýšľala som, čo s tým, veď predsa takto fungovať nemôžem a najmä nechcem.

O danom mojom stave sa mi už snívalo aj v noci. Tak sa to stalo aj pár dni pred Vianocami. Sen či realita? Neviem.

Čo sa stalo?

V noci mi môj vnútorný hlas prikázal: „ Vstať a choď k počítaču”. Nechápala som, čo sa deje. Išla som a našla som tam cudzie slovo Enkaustika. Celý priebeh som opísala v mojom príbehu.

Jedno slovo Vám vie zmeniť celý život.

Tak to bolo aj u mňa. Enkaustika alebo maľba horúcim voskom mi vniesla do života nový vietor, nádej, zmysel a predovšetkým radosť znova žiť na plno. Maľovala som, robila som prezentácie maľby horúcim voskom, urobila som si certifikáciu lektorky enkaustiky. Netrvalo dlho a ja som mala prvú autorskú výstavu či zapojenie sa do rôznych súťaží amatérskych umelcov. Môj život mal zmysel a bol plný aktivít.

Do cesty mi prišla i kniha od Stáni Mrázkovej Podníkaní z pláže. Jej kniha ma naštartovala. O pár dni sa otváral i kurz Podnikáni z pláže a ja som sa bez váhania do kurzu prihlásila. Dnes píšem pre Vás elektronické knihy o farbách a o enkaustike.

Vo svojom ateliéri vediem kurzy pre záujemcov maľby horúcim voskom. Mnoho z Vás sa však kvôli veľkej vzdialenosti na kurz ku mne nevie dostaviť. Začala som premýšľať ako to spraviť, aby ste z pohodlia domova mohli tvoriť horúcim voskom. Dala som svoje vedomosti a skúsenosti do hromady, natočila som viacero videí, to všetko som sa musela postupne naučiť a nebolo to jednoduché, no stalo to za to .

Dnes som na seba hrdá, všetko som navzájom prepojila a vznikol online kurz Enkaustika – maľba horúcim vsokom.

Vzdelávam sa a učím sa každý deň nové veci. Vrátila som sa aj k pôvodným aktivitám, zasa spolu s partnerom chytáme vietor do vlasom. Práve včera sme boli na zaujímavej akcií v Kráľovskom Chlmci, kde sa konal záver motorkárskej sezóny. Vonku je už chladnejšie a jazda na motorkách je už na konci.

Z tejto príležitosti som v kruhu svojich priateľov krstila i svoj online kurz Enkaustika – maľba horúcim voskom. Otvorili sme pár fliaš detského šampanského a popriali mi všetko naj…v ďalšom tvorení, pokračovaní a odovzdávaní svojich skúsenosti Vám všetkým, čo máte záujem o túto nádhernú, jednoduchú a hravú výtvarnú techniku.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku