Ako zaujať dieťa? Maľujeme vajíčka

O chvíľu tu máme Veľkú noc. V tomto období chrípka navštívila aj našu rodinu. Mám štvorročného vnuka Andrejka, ktorý už dlhšiu dobu nemôže chodiť do škôlky kvôli chrípke.

Dva týždne bola s ním doma jeho maminka, avšak je potrebné riešiť ešte týždeň, aby sa vyliečil. Dohodli sme sa s dcérou, že ho vezmem k sebe. Počas pobytu u nás som hľadala rôzne formy, ako mu vyplniť čas.

Čítala  som mu rozprávky, hrali karty. V garáži som našla starú premietačku s rozprávkami. Všetky moje snahy na vyplnenie času, trvali veľmi krátko. Premýšľala som, čo ešte pre môjho vnúčika vymyslím.

Prišla som na to! Blíži sa Veľká noc, namaľujeme si vajíčka. To som ostala poriadne prekvapená, s akým záujmom som zaujala svojho vnuka.

       

V krabici som našla polystyrénové vajíčka a drevené špajle. Konečne som mohla použiť kombináciu techniky decoupage /servítkovania / a techniku enkaustiky / maľby horúcim voskom/.

Naša práca nám išla od ruky. Tvorili sme skoro štyri hodiny. Výsledkom nášho tvorenia je veľa veľkonočných vajíčok. Vajíčka sme pekne zabalili do celofánového papiera a môžu prísť polievači.

Andrejko zavolal maminke a povedal jej, že sme vytvorili pomocou enkaustiky umelecké diela. V duchu som sa  zasmiala.

No mal pravdu. Posúďte sami.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku