Bláznivo som sa zamilovala a prajem si, aby ste to pocítili i Vy

Nachádzala som sa v krásnom období zrelosti. Mala som pri sebe milovaného partnera a deti, ktoré už stáli na vlastných nohách. Prácu, ktorú som vykonávala má posúvala a dávala mi nové príležitosti osobného i pracovného rozvoja. Čo si môže človek ešte priať… Užívala som si život spokojnosťou a naplnený šťastím.

Oslávila som s rodinou svoju krásnu päťdesiatku a nastal veľký zlom. Dostavil sa syndróm vyhorenia a odrazu som pocítila opak toho, čo som prežívala. V práci nastali organizačné zmeny. Začali sa u mňa prejavovať stresy a nervozita má sprevádzala na každom kroku.  Trvalo to už pol roka. Po rozhovore s rodinou som sa rozhodla odisť z práce, potrebovala som si oddýchnuť a nabrať novú silu a nový smer.

Prešla som si fakt ťažkým obdobím. Najprv musíte padať a potom vstať. Všetko sa deje, lebo sa ma to stáť. Buď vás to posilni alebo vás to pritlačí ešte viac dole.

„Každý je strojcom svojho vlastného šťastia”

Odstupom času sa na toto temné obdobie pozerám s úsmevom. Som rada, že som ním prešla. Posilnilo ma to a posunulo vpred. Vrátila som sa k ručným prácam a našla som pri háčkovaní a vyšívaní pokoj a mier na duši.

Tvorivosť a kreativita ma sprevádzala na každom kroku. V roku 2013 objavujem i cudzie slovo Enkaustika. To slovo mi mení život od základu. Zberám informácie, robím prvé pokusy s voskami a maľujem obrazy, ktoré sa ľudom páčia. Konečne sa usmievam. Končí obdobie TEMNA a mne sa otvára nová cesta.

Objavujem v sebe skryté možnosti a dávam im príležitosť sa realizovať.

Nebránim sa novej ceste. Nové zmeny s radosťou spracovávam. Maľba horúcim voskom sa stáva mojim profesným poslaním. Dnes učím ľudí maľovať horúcim voskom na kurzoch po celom Slovensku. Priviedlo ma to i  k možnosti vytvoriť online kurz Maľujeme horúcim voskom, kde sa záujemcovia o túto techniku učia pomocou videí v pohodlí svojho domova.

Celý život sa rada sa vzdelávam. Naučila som sa natáčať  i videá a takto vám môžem posunúť to, čo mne napĺňa život a tak sa delím o svoje schopnosti a vedomosti aj s vami.

Bláznivo som sa zamilovala do Enkaustiky. Vďaka zamilovanosti v sebe odkrývam nové možnosti.

Teším sa chvíľam, keď mi účastníci online kurzu Maľujeme horúcim voskom posielajú emailom svoje maľované obrazy. Sú farebné, tematicky zaujímavé a vypovedajú o osobnosti človeka.

Kurz trvá osem týždňov a vy sa učíte pomocou videí krok po kroku krásnej a veľmi intuitívnej výtvarnej technike. Online kurz Maľujeme horúcim voskom sa otvára 9.11.2020.

Pridajte sa k nadšencom a poďte s nami objavovať svet maľby horúcim voskom. Budete nielen kreatívne tvoriť, namaľujete si aj svoj obraz horúcim voskom a tak vytvoríte umelecké dielo, ktoré poteší niekoho, koho ním obdarujete. Budete pri tom oddychovať, relaxovať a rozprúdite v sebe nové a ešte skryté možnosti.

Bláznivo sa tiež zamilujete do jednoduchej výtvarnej techniky maľby horúcim voskom nielen pre malých i veľkých.

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre
  1. Dominika píše:

    Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku