Chcete si útulne a moderne zariadiť byt alebo dom?

Sláka Ramsová je krásna a zaujímavá žena. V období,  keď som riešila svoju životnú situáciu, tak  na druhej strane republiky bola Slávka a tiež riešila, ako ďalej.

Dve ženy a dva osudy, ktoré pred dvomi rokmi mali to spoločné, že o sebe nevedeli a každá z nich hľadala riešenie v danej životnej situácii. Ja som sa vydala svojim smerom podnikania a venujem sa maľbe horúcim voskom a Slávka sa rozhodla tiež odísť z práce a postaviť sa na vlastné nohy.  Jej hlavnou činnosťou je interiérový  dizajn a je autorkou online kurzu Interiérového dizajnu

Slávku som osobne spoznala na podnikateľskom kurze v obci Trojanovice. Strávili sme spolu veľa času a absolvovali sme aj výlet lanovkou. Moja kamarátka KAMERA nezaháľala a ja som Slávku Ramsovú trochu vyspovedala.

Téma interiérový dizajn je témou zaujímavou a pre niekoho aj trochu tajomnou.

Prvý zážitkový rozhovor som so Slávkou spravila na lanovke .  Rozhovor si pozrite vo videu.

Obrazy maľované horúcim voskom môžu byť doplnkom k tomu, čo Slávka nakreslí a navrhne.

Preto som položila Slávke zopár otázok.

Slávka, ako si sa dostala k interiérovému dizajnu a čo je podstatou interiérového dizajnu?

Interiérový dizajn je mojou láskou odmalička. Akurát, že ako dieťa som tomu tak samozrejme nevravela. Som z generácie, ktorá vyrastala za ostnatým drôtom a bol to čas, keď sa naše socialistické šedivé paneláky podobali ako vajce vajcu a rovnako to bolo v ich interiéroch.

Obchody zívali prázdnotou, sortiment bol obmedzený a tak každá kreatívna duša vymýšľala originálne bytové doplnky doma na kolene. Keďže rodičia obracali každú korunku, veľa nábytku sme mali vytvoreného svojpomocne doma. Mamina zase obliekla celý byt do pekného textilu.

Veľa inšpirácie sme našli v zahraničných časopisoch, ktoré nám naša známa trafikantka nechávala pod pultom. Keďže som v tvorivej atmosfére vyrastala, akosi automaticky som tým žila aj naďalej vo vlastnom byte. A keď odrástli deti, tak som sa rozhodla venovať sa mojej láske aj profesionálne, urobila som si školu a začala podnikať.

A čo je podstatou interiérového dizajnu? Je to vrodená ľudská snaha prispôsobiť svoje okolie sebe a svojim životným potrebám. Od prvých malieb pračloveka v jaskyni až po dnešné moderné interiéry, je snaha človeka o lepšie a krajšie bývanie stále rovnaká.

Výhodu dnešnej doby je to, že bývanie a život nám skrášľujú a zjednodušujú aj nové materiály a technológie. Tento trend sa rozrástol do nového a rýchlo sa rozvíjajúceho odvetvia interiérového dizajnu.

Pre koho a ako sú ponúkané tvoje služby?

Moje služby sú pre každého, kto potrebuje pri vytváraní pekného a pohodlného bývania pomôcť. Buď komplexne, teda návrhom dispozičného riešenia, návrhom interiéru a jeho realizáciou na kľúč, alebo iba čiastočne, teda len konzultáciou, poprípade inou zo služieb ako je redizajn (iba úprava a doladenie interiéru), 3D vizualizáciou, návrhom nábytku na mieru, návrhom dispozičného riešenia a jeho zmien, alebo prípravou nehnuteľnosti na rýchlejší a výhodnejší predaj.

Mnoho ľudí sa teší, že si byt zariadia sami, ale potrebujú viac informácií. Vtedy môžu využiť moje e-booky a moje rady na web stránke. Alebo môžu navštíviť moje kurzy a workshopy, na ktorých sa  naučia, ako správne postupovať pri vyberaní a ladení nábytku, farieb, materiálov tak, aby vytvorili interiér čo najbližší ich snom.

Čo potrebuješ vedieť od svojich zákazníkov, aby si mohla urobiť interiérové návrhy?

Najdôležitejšie pre mňa je dostať sa mojim klientom do hlavy a srdca. Vedieť čo sa im páči, zistiť ako žijú, aké majú potreby a sny.

A tiež musím vedieť trošku predvídať budúcnosť, lebo dom si človek nemení ako svoj šatník, podľa módy a ročného obdobia. Dobrý interiér sa musí s rodinou vyvíjať a starnúť. Treba myslieť aj na to, čo bude asi o rok, o 5 rokov, keď prídu deti, keď ľudia zostarnú… A samozrejme musím vedieť ich finančné možnosti.

S čím sa najviac stretávaš pri nerozhodnosti u svojich zákazníkoch?

Stretávam sa s tým, že sa partneri nevedia dohodnúť a musia robiť kompromisy. A to je niekedy ťažké.

Rovnako je ťažké pri obmedzenom rozpočte rozhodnúť, do čoho ísť a čoho sa vzdať. Zo začiatku si človek väčšinou robí veľké a krásne predstavy, ale počas realizácie zisťuje, že krása a pohodlie stojí hodne financií a občas sa treba niečoho vzdať.

Môj ideálny zákazník nehľadí na peniaze a chce pre seba to najlepšie a najkvalitnejšie.

Takýchto však stretávam málokedy .

Aké módne trendy sú teraz žiadané?

Teraz sú najčastejšie preferované dva smery a to buď moderný minimalistický interiér, alebo klasický, ktorý má tradíciu v histórii. Takými sú štýl vintage, vidiecky, provance, alebo im podobné.

akcia3

Čo chcú tvoji zákazníci najviac riešiť?  Je to byt, dom alebo len určité miestnosti, mám na mysli spálňu, obývačku alebo kuchyňu, čo je to?

Najčastejšie sú to dispozičné riešenia pri rekonštrukciách a to tak bytov ako aj starších domov. A tam sa najviac rieši srdce domu čo je kuchyňa a kúpeľňa.

Z mojej praxe pri tvorení obrazov viem, že  ľudia majú svoju vlastnú farebnú predstavu a je niekedy ťažšie im vysvetliť, že sa im daný obraz do miestnosti nehodí. Ako to je s farebnou predstavou tvojich zákazníkov? Aké farby a typy sa hodia do určitých miestností?

Možno čakáte, že vám vymenujem farby, ktorá sa hodia k jednotlivým miestnostiam. Áno sú odporúčané farby, avšak ako dizajnér viem, že do interiéru je možné použiť akúkoľvek farbu, ak sa vhodne zladí a vyhovuje cíteniu jeho obyvateľov.

Určite však treba dodržať pravidlo, že ak chceme, aby sme si v miestnosti oddýchli, používame jemnejšie a tlmenejšie farby. Ak potrebujeme, aby nás byt dobil energiou, môžeme použiť farby výraznejšie a kombinovať ich viac dramaticky.

Musím priznať, že mám celkom vzdelaných klientov, ktorí netrvajú na žiadnych výstrelkoch a často si nechajú poradiť.

Ale stretla som sa už aj s takými tvrdohlavcami, že som sa občas pýtala sama seba, načo si platia moje služby, keď si nechcú dať poradiť .

Prečo by mali ľudia využívať služby interiérového dizajnéra? V čom je výhoda tejto služby?

Veľmi veľa ľudí si nevie interiér dopredu predstaviť. Vtedy klientom pomôže 3D vizualizácia, na ktorej uvidia nielen farebnosť, materiály, ale aj priestor a miesto, ktoré im ponúka i celkovú atmosféru.

Ak sú ľudia vyťažení a nemajú čas, dizajnér im dokáže zariadiť interiér na kľúč a ušetrí im čas a nervy pri vybavovaní, zháňaní a kontrolovaní majstrov, vyberaní a nakupovaní nábytku a ladení doplnkov.

Často sa stáva, že to čo vyzerá krásne v obchode, už doma v byte potom nevyzerá tak pekne. Prečo? Vaša obývačka je väčšinou menšia ako predajňa, je v nej iné svetlo, iná podlaha, iná farba sedačky a okolia…. a tak ďalej. Môže sa preto stať, že nakúpite množstvo krásnych vecí, ale napriek tomu u vás doma spolu neladia a byt vyzerá skôr ako skladisko než ako moderný interiér.

Dizajnér vám vie pomôcť. Buď už priamo pri plánovaní a výbere nábytku a tým pádom si ušetríte peniaze aj sklamanie, alebo ak sa vám to už stalo, tak vám pomôže miestnosť vyladiť a zharmonizovať. Vy tak získate opäť krásny a príjemný pocit z vášho domova.

Slávka Ramsová je vo svojej profesii odborníčka a postavila si webové stránky, kde píše a ponúka množstvo zaujímavých informácií pre všetkých tých, čo chcú urobiť zmenu vo svojom obytnom priestore. Slávka, čo nájdu moji čitatelia u teba na webe?

Nájdu množstvo rád a inšpirácií. Môžu si zdarma stiahnuť e-book „9 tipov na rýchlu a originálnu premenu bytu“ v ktorom radím, ako urobiť v byte originálne zmeny.

No a pre čitateľov, ktorí to so svojim bývaním myslia vážne a chcú sa pustiť do jeho zariaďovania sami a so správnymi informáciami, je pripravený online kurz Interiérového dizajnu, ktorý ich bude viesť krok po kroku tak, aby si navrhli sami svoj domov snov a vyhli sa tak neskorším problémom, ktoré často vídam v interiéroch, ktoré si zariaďovali sami jeho obyvatelia.

Okrem toho nájdu na webe informácie o mojich službách, informácie o kurzoch a workshopoch, ktoré pripravujem a aj môj osobný príbeh, ktorí možno niekoho inšpiruje a ukáže mu, ako si uchopením života do vlastných rúk dokážem plniť svoje sny.

A otázka na záver. Aká je výhoda pri využití tvojich služieb?

Najväčšou výhodou je to, že či už využijete moje reálne služby, alebo si zoberiete na pomoc moje e-booky, alebo sa zúčastníte mojich kurzov, výsledkom je váš krásny a útulný domov, splnenie vašich snov a dobrý pocit z domácej pohody.

A to, že pri tom ušetríte nejaké peniažky, čas a hlavne nervy, to je už len veľký bonus k tomu.

Viac o interiérovej dizajnérke Slávke Ramsovej a jej kurze sa dočítate na jej stránkach www.slavkaramsova.sk.

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku