Čo mi dal Medzinárodný týždeň nosenia detí?

Určite sa pýtate: „Čo môže mať spoločne žena, ktorá sa venuje enkaustike – maľbe horúcim voskom s Medzinárodným týždňom nosenia detí?” Odpoviem Vám: „Veľa”.

Pred pár týždňami som dokončila svoje dielo elektronickú knihu Enkaustika – maľba horúcim voskom. Pracovala som na tejto e – knihe niekoľko mesiacov. Po nociach som veľmi malo spala, neustále som  prerábala obsah, točila videá a tak  na mňa doľahla  i celkom normálna únava. Rozptýlenie medzi mladými a malými deťmi, mal  byť pre mňa zber novej energie a relaxu.

V Košiciach som sa zúčastnila na akcií Medzinárodného týždňa nosenia, ktorý oficiálne začal v pondelok 5.10.2015. Na Hlavnej ulici pri fontáne sa zhromaždilo veľa mamičiek a oteckov so svojimi ratolesťami. Detský džavot a komunikácia s mladými ľuďmi má omladilo o pár rokov.

Dcéra sa práve aj so synom chystala navštíviť náš „Východ”, dohodli sme sa,  že sa zúčastníme pochodov v rámci Medzinárodného týždňa nosenia detí. Môjho vnuka sme od malička nosili v šatke či v nosiči, takže skúsenosti máme obe z nosenia veľmi dobré.

Vo štvrtok sa pochod konal v našom rodnom meste Michalovce. Na Námestí osloboditeľov pri fontáne som nebola pár rokov. Prišli mamičky, oteckovia a dokonca i dedko s dvoma vnukmi. Centrum Michaloviec prešlo veľkou rekonštrukciou. Milo som bola prekvapená nad jeho zmenou.

Výstava diel T.J.Moussona.

V parku pri fontáne som zbadala i výstavu diel pri príležitosti 100.výročia príchodu Teodora Jozefa MOUSSONA do Michaloviec. Na jednom mieste bolo toľko krásy. Rada fotím a natáčam videá, preto sa rada podelím s Vami o túto výstavu.

Organizátorkou Dankou Medvecovou sme boli pozvané i na pochod nosenia detí v Humennom,  ktoré sa konalo v nasledujúci deň. Ráno cestou do Humenného som sa zastavila ešte v ateliéri a zobrala maľované blahoželanie do tomboly.

Konečne trochu viac oddychu, relaxu a pokoj od PC.

Vyvrcholením Medzinárodného týždňa nosenia detí bol pochod vo Vysokých Tatrách. Celé rodiny, mamičky s deťmi i babičky s vnúčatami sa stretli na začiatku pochodu na Štrbskom Plese v sobotu 10.10.2015. Po registrácií a spoločnom fotení sme sa vybrali na pochod smerom na Popradské Pleso.

Počasie oproti piatku sa umúdrilo a celý pochod sa niesol v družnej debate o deťoch a nosení. Mamičky a oteckovia niesli svoje ratolesti v šatkách , v nosičoch a tie väčšie deti pochodovali po svojich. Celá trasa mala asi 13km. Dala zabrať snáď každému a to nehovoriac o malých drobcoch.

Od začiatku minulého týždňa až do nedele som bola v prítomností mladých ľudí a malých detí. Vďaka Medzinárodnému týždňu nosenia detí som navštívila miesta a mestá, v ktorých som nebola veru veľmi dlho. Pobyt na čerstvom vzduchu a jednotlivé pochody mi urobili riadnu svalovku.

Spoznala som nových ľudí  a dozvedela sa o nových veciach, čo trápia našich mladých ľudí. Vo Vysokých Tatrách som si farby všímala viac ako v meste. Som spokojná a rada, že som sa týchto pochodoch zúčastnila. Oddýchla som si, zrelaxovala a prečistila hlavu.

Chcete začať tvoriť horúcim voskom a vytvoriť svoj obraz horúcim voskom?

<<Vstúpte>>

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku