Čo som nevedela pred svojou prvou výstavou obrazov

Venujete sa maľbe horúcim voskom a chcete vystavovať i svoje diela? Vo svete túto výtvarnú techniku poznáte aj ako ENKAUSTIKA. To cudzie slovo mi zmenilo život a vo veku 50+ som našla nový smer a možnosti.

Už viete,  čo potrebujete k maľbe horúcim voskom, ukázali sme si aj niektoré techniky a postupy pri maľovaní horúcim voskom. Vytvorili ste si svoje prvé umelecké diela a posúvate sa stále do experimentovania, čo všetko sa dá vytvoriť enkaustikou.

Vaše diela sa páčia okoliu a radi by ste ich ukázali aj širšej verejnosti? Nemáte s tým skúsenosti a potrebujete poradiť? Je to dôležitý krok vo vašom živote.

Výstavnú sieň si choďte pozrieť skôr ako v deň inštalácie výstavy alebo vernisáži. Zoznámte sa s priestorom, aký je veľký, aké sú farby na stenách, aké je osvetlenie atď…

S dostatočným predstihom môžete tak, dopracovať aj diela a vyplníte celý výstavný priestor. Pri enkaustických obrazoch nezabúdajte, že musia byť mimo priameho  slnečného alebo tepelného zdroja. Výstava inak vyzerá v priestoroch, ktoré sú moderné alebo historické. Všetko toto  si všímajte a dôkladne sa pripravte.

A teraz to najdôležitejšie. Výstavnú sieň máte vybranú a dôkladne ste si ju pozreli.

Veľká sieň potrebuje i veľké obrazy.

Obrazy máte namaľované. A vy premýšľate ako pripraviť obrazy na výstavu? Ak väčšina obrazov je maľovaná na papierový podklad je potrebné obrazy dať do pasparty, rámov alebo i riešiť uchytenie obrazov na stenu.

AKO PRIPRAVIŤ OBRAZY NA VÝSTAVU?

Obrazy, ktoré máte maľované na plátne, dreve či sololite potrebujú menšiu prípravu ako obrazy maľované na enkaustickom papieri. Vo videu vám ukážem ako si pripravíte obrazy a podelím sa s vami o skúsenosti, ktoré som získala pri inštalovaní a vystavovaní svojich diel.

Ako sa vám video páčilo? Prinieslo vám cenné informácie? Ak už vystavujete podeľte sa v komentári o svoje skúsenosti.

Chcete aj Vy začať s enkaustikou a potrebujete vedieť ako začať? Odpovede nájdete v online kurzoch Enkaustiky, ktoré som pre Vás pripravila.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku