Darujem Ti môj čas

Dnešný deň sa chýli k večeru a ja ukončujem i môj pracovný čas. Cítim únavu. Zbalila som veci z kurzu enkaustiky v rodnom meste – Michalovce. Prezentovala som svoju prácu pred skupinou žien, ktoré majú radi kreativitu a tvorivosť. Zatvorím kufor na aute a zahľadím sa na lavičku, stojacu neďaleko.

,,Postoj a sadni si“ kričí tichým hlasom lavička. Poslúchla som ju a posadila som sa na jej drevené sedadlo. Oprela som sa, preložila nohu cez nohu a pozorujem ľudí okolo seba. Neviem, koľko času ubehlo. Možno minutá, možno päť. Odrazu si len tak sedím, nič nerobím. Mám krásny pocit, všetci sa niekde ponáhľajú. Pocit ticha preruší detský krik. Vidím ako mamička dohovára svojmu malému synovi. Skloní sa k nemu a objíma ho. Pekný pohľad.

Okolo mňa prefrčí pán na bicykli. Mamičky kočíkujú deti a rozprávajú sa. Obchodníčka umýva sklo na obchode. V tieni pod stromom stoja dve staršie dámy a niečo si vysvetľujú. Je mi príjemne, cítim sa slobodná a v kľude. Pozorujem okolie. Spomínam na miesta, ktoré už nie sú. Stoja tu iné budovy, nové obchody. No, spomienky sú silné.

Autor: Ľudo Földy – PHOTOVISION

Hľadám medzi chodiacimi niekoho známeho. Tí ľudia sú mi už neznámi. Je tomu 40 rokov, keď ako dieťa som odišla z Michaloviec za vzdelaním a už som sa nevrátila. Štúdium má zaviedlo do iných miest, kde som si založila i rodinu. Rodné mesto ostane vždy rodným mestom a som rada, že teraz tu tak sedím a spomínam.

Od môjho odchodu pretieklo veľa vody v rieke Laborec. Spomínam a snívam. ,,Ahoj Jani“ osloví ma pani v mojich rokoch. Zdvihnem hlavu a v tom pre do mnou stojí spolužiačka zo základnej školy. Wau, teším sa. Pustime sa do reči, ako sa má, kde robí a rozprávame sa o deťoch a rodine.

,,Už musím utekať, mám málo času, nič nestíham“ povie smutne spolužiačka Iveta. „Tebe je dobre, keď si dokážeš len tak sedieť na lavičke“ dopovie už v strese. Podáme si ruky a už sa stráca v dave ostatných uponáhľaných ľudí. Ešte chvíľu sedím a rekapitulujem celý rozhovor.

Rozumiem doba je hektická.    

Často počujem na svojich kurzoch výhovorky typu nemám čas, nič nestíham, mám veľa práce, … Aj ja mám pocit, že toho je akosi veľa. Odrazu sedím na lavičke a vôbec na ničom nezáleží len na mne.

Nájdi si čas pre seba!

Pozývam vás na tvorivé a kreatívne kurzy maľovania horúcim voskom. Zastavte sa a nájdite si trocha času len pre seba. Príďte si dobiť baterky, zrelaxovať a nájsť v sebe skryté možnosti.

Darujem vám môj čas!

Ak to máte do Košíc ďaleko, tak je tu aj iná príležitosť. Otvára sa online kurz Maľujeme horúcim voskom. Kurz ponúka krok po kroku postupy a techniky maľovania horúcim voskom. Pomocou videí si v pohodlí domova nájdete čas a idete svojim tempom, ako vám to vyhovuje.

Je to krásna a jednoduchá technika, kde nie sú potrebné akékoľvek umelecké schopnosti a vedomosti.

Tak neváhajte a pridajte sa k nám tvorilkám, kreativcom, k tým čo chcú niečo pre seba urobiť.

 

 

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre
  1. Gabriela píše:

    Zaujímavý članok ! :)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku