Enkaustická žehlička ako ohrievacia doska

Enkaustická žehlička je tepelný nástroj na maľovanie horúcim voskom. Je skladacia a tvorí ju rukoväť, ohrievacia časť a elektrická šnúra s koncovkou. Viac o základných pomôckách k tvorbe enkaustikou sa dozviete v online kurze Enkaustika ZDARMA

Enkaustická žehlička je skladacia a preto je potrebné spomenúť ešte postup, pri ktorom enkaustickú žehličku použijete ako ohrievaciu doska.

Žehličku zložíte do pracovnej polohy na používanie ohrievacej dosky.

Ohrievacia doska enkaustickej žehličky

Vosk si roztopíte na ohrievacej časti. Vezmite hubku (môžete použiť aj hubku na riad) alebo štetec s prírodným vlasom, tie vložte do roztopeného vosku a nanášajte na papier.

Prenos vosku musíte robiť veľmi rýchlo, pretože vosk sa schladí a stvrdne. Týmto spôsobom vytvárate napr. listy na stromoch, súkvetia, kvety, trávy. Pri tomto spôsobe existuje mnoho inšpirácií. Pri Vašej tvorbe istotne prídete na veľa možností, kedy použiť tejto postup.

Ďalším spôsobom využitia ohrievacej dosky je aj ten, pri ktorom enkaustický papier položíte na ohrievaciu dosku a voskom priamo kreslíte na papier.

Kreslenie voskom na papier

Pri tejto technike môžete použiť i korkovú zátku alebo tvrdú gumu a vytvárať tak rôzne tvary (kruhy, čiary, vlnovky) jednoduchým posúvaním zátky dozadu a potom znova dopredu.

Použitie korkovej zátky

 Enkaustika – maľba horúcim voskom ponúka veľa inšpirácii, možnosti a príležitosti tvoriť.

Je to hravé a jednoduché tvorenie pre malých i veľkých,pre dievčatá i chlapcov,  pre mužov i ženy ako aj pre babičky a dedkov. Je to tvorenie pre každého, ku ktorému nie sú nutné umelecké znalosti a vedomosti.

Milujem maľbu horúcim voskom a pomáham ľudom kreatívne tvoriť

a učím ich pomocou enkaustiky spoznávať i svet farieb.

online kurz Maľujeme horúcim voskom 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku