Farby našich predkov

Mala som veľmi ťažké obdobie. Chcela som sa trochu odreagovať a tak som sa rozhodla ísť trocha do hôr. Vedela som, že farba stromov a kopcov mi dodá silu a prídem na riešenie mojej situácie. Bol marec 1996. Sadla som do auta a moja Škodovka 120 zamierila do obce Vlkolinec.

Donovaly sme prefrčali v pohode, cesta bola upravená a cieľ cesty sa blížil. Odbočila som smer Vlkolinec a tu sa objavili zmrznuté, ľadové miesta, ktoré moja škodovečka nedokázala zdolať. Kolesá sa šmýkali na zľadovatelom povrchu a ja som vedela, že tu moja cesta končí.

Odtieklo veľa vody a času. Píše sa rok 2015 a ja mám príležitosť konečne dôjsť do cieľa. Moje problémy sa vyriešili a konečne s mojím mužíčkom môžem navštíviť miesta, ktoré som stále chcela vidieť.

Je nádherné počasie, slniečko sa na nás usmieva a my sme konečne zaparkovali na vysnívanom mieste.

IMG_0183
Kráčame úzkom cestou do osady Vlkolinec. Pred nami sú prvé drevenice, nad ktorými sa hrdo týčia vysoké kopce. Zhlboka som sa nadýchla a v tom som si spomenula na prvú nedokončenú cestu do týchto miest. Od vtedy aj moja cesta životom prešla veľkými zmenami.

IMG_0191       IMG_0194

Pred nami sú  drevenice plne farieb, v oknách množstvo farebných kvetov.  Odkedy sa venujem enkaustike – maľbe horúcim voskom, vnímam  intenzívnejšie  farby okolo seba.

A práve tu v kopcoch, kde žili naši predkovia sa cítim veľmi príjemne. Striedajú sa jemné farby dreveníc, vidíme ružovú – farbu romantikov, žltú – farbu slnka a leta. Farebné drevenice a v pozadí zelené svahy a kopce plné stromov, kde tu vykukujú skalné útvary sú pre mňa balzamom nielen na oči, ale aj liekom na dušu.

IMG_0192

Prešli sme si celú osadu, zastavili sa a na chvíľu sa posadli na lavičku. Zatvorila som oči a ticho meditovala na miestách, kde žili ľudia v ťažkých podmienkach. Odporúčam Vám tieto miesta, sú fantastické.

Začalo  hrmieť, tak sme išli k autu. Zastavila som sa ešte pri stánku s perníkmi. Do oka mi padlo malé perníkové srdce s nadpisom „Ďakujem, že si…”, kúpila som ho a darovala partnerovi, ktorý práve oslavoval svoje okrúhle narodeniny.

Vychádzame z osady a mne sa ponúkol  krásny pohľad  na zelené lúky a kopce pod osadou Vlkolinec. Urobila som krátke video a delím sa o tento pohľad aj s Vami.

Radi cestujete a spoznávate krásy nášho Slovenska?

Stiahnite si e-knihu ZDARMA

Spoznajte 3 miesta v najvýchodnejšom cípe Slovenska

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre
  1. Renata píše:

    krásná příroda (y)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku