Letná škola Enkaustiky praská vo švíkoch

Hádžem sa v posteli, kričím a niečo mrmlem. Vyskočím a skríknem:,,Mám to!“ Nechápavo sa na mňa muž pozerá a ničomu nerozumie. Nevadí! On tomu rozumieť nemusí, hlavne že ja viem, čo budem najbližších pár mesiacov robiť. Áno, takto sa zrodila LETNÁ ŠKOLA ENKAUSTIKY.

„Nápad, myšlienka a čo ďalej“, položila som si otázku. V tom zazvonil telefón a bola tam Karin. To snáď bolo časovo naplánované. Karin má Tvorivú dielňu v Košiciach. Dali sme krátku debatku a bolo to.

Milujem spontánnosť a rýchlosť jednania.

Fajn a s čím začať, aké kurzy vymyslieť, ako to naplánovať? To boli ďalšie moje otázky. Najprv som si spravila poznámky a ono sa to s radosťou písalo samé. Ak robíte svoju prácu s láskou a s nadšením ide práca od ruky. Vznikli tri samostatné kurzy, ktoré na seba naväzujú.

Kurz Enkaustika I. je obsahom zameraný na základné techniky a postupy. Oboznámite sa so základnými enkaustickými pomôckami a naučíte sa, ako sa maľuje horúcim voskom. Pozrite si video, ako to ženičkám krásne išlo na prvom kurze Enkustika I.

Letná škola Enkaustiky v Košiciach pokračovala ďalším kurzom Enkaustika I. v priestoroch Tvorivej dielne. Päť žien objavovalo krásy farieb, čaro vosku. Tvorilo sa s chuťou, s radosťou a objavovali sa nové možnosti tvorivosti a kreativity.

Po základnom kurze sa uskutočnil kurz Enkaustiky II. V tomto kurze sme sa zamerali na maľovanie krajinky. Ženičky sa naučili maľovať hory, svahy, stromy, kríky, kvety, oblohu  a ešte omnoho viac. Ako to na kurze Enkasutiky II. prebiehalo si pozrite vo videu.

V  kurze Enkaustika III.  sa maľuje horúcim voskom na sololit. Zavediem vás do sveta nových druhov materiálov, ich zloženia, oboznámite sa i s prácou s novými nástrojmi či tepelným náradím.

Ak ste si kúpili enkaustickú žehličku a odložili ste ju už do zásuvky, tak šup s ňou na svetlo a pridajte sa k nám tvorilkám a kreatívcom.

Letná škola Enkaustiky v Košiciach je v plnom prúde. Otvorili sme i nové termíny na august. A ja si veľmi prajem, aby sa našli i ďalší nadšenci, ktorí objavia v sebe novú možnosť kreatívne tvoriť, spoznať svet farieb a krásu vosku. Letnú školu Enkaustiky otvárame v auguste i v Prešove. Bude to veľmi zaujímavé a inšpiratívne.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre
  1. Martina píše:

    Super článok! Určite budem sledovať ďalej!:)

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku