Maľuje celá dedina

Nedeľa sa blíži k večeru. Slnko pomaly zapadá za vrchol Dargovských kopcov. Posledné slnečné lúče sa ešte preplietajú cez konáre stromov a vytvárajú na stene starej budovy zaujímavé výjavy.

Je to dobré, že slnko už tak nepáli. Prečo? Práve som v tom čase hľadala miesto na múroch starého kultúrneho domu, kde umiestnim obrazy maľované horúcim voskom. Tieto diela musia byť umiestnené mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, pretože môže dôjsť k ich poškodeniu.

V rámci Dargovského kultúrneho leta 2015 sa konala akcia Maľuje celá dedina. Prezentácia, ukážky tvorenia a výstava obrazov maľby horúcim voskom boli programom podujatia.
Úvodom som oboznámila prítomných, čo je to maľba horúcim voskom alebo ako vo svete túto výtvarnú techniku poznáme pod názvom enkaustika.

Ešte pred začiatkom podujatia sa ma niektorí zúčastnení občania z obce Dargov spýtali, ako som sa k tomuto maľovaniu dostala. Odpoveď nájdete v mojom príbehu tu >> alebo vo videu.

Enkaustika je hravá a jednoduchá výtvarná technika. Ukážky maľby prezentoval na podujatí aj môj vnúčik Andrejko /4 roky/, ktorý to robí veľmi rád a pozná prácu s enkaustickou žehličkou dosť dobre.

Po krátkej informácii k výtvarnej technike sa konali i priame ukážky. Ďalšie videá s informáciami  o farbách a mojich eBookoch zdarma si pozrite tu >> .

Akcia sa konala na Annu, tak som to využila a dané prítomné ženičky nositeľky tohto mena boli obdarované obrazom vytvoreným na podujatí.

O maľbe horúcim voskom sa dá hovoriť a ukázať veľa, najmä z mojej strany by som dokázala rozprávať aj do polnoci. Keď robím niečo s chuťou, s láskou, s radosťou a ešte aj farebne, vtedy zabúdam na čas a chcem , čo najviac informácii odovzdať iným, keď je z ich strany záujem.

Na záver akcie Maľuje celá dedina sa naozaj konala spoločná tvorba. Spočiatku sa prítomní okúňali a čakali, kto začne. Je to veľmi častý jav na takýchto akciách.

Postavila som sa pred mikrofón a vyzvala všetkých, aby sa postavili a prišli bližšie ku mne. Začalo sa to všetko hýbať a pustili sme sa do maľby obrazu.

Každý prispel svojou troškou. Dokončila som obraz  niekoľkými ťahmi enkaustickou žehličkou. V tom sa jedná páni spýtala: ,,Aká sme dedina? Veselá či smutná?´´ Odpoveď nájdete vo videu.

Namaľovaný obraz som len máličko dokončila a spoločne odovzdali starostovi obce Dargov. Pán starosta obraz prevzal a poďakoval za spoločnú tvorbu. Posúďte sami. Páči sa Vám výsledok spoločnej práce tvorenia horúcim voskom?

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Online kurz Enkaustika ZDARMA

    Ako vytvoriť obraz bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti? Pripravila som pre Vás Online kurz Enkaustika Zdarma

  • hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Chcem e-knihu ZDARMA

    4 farebné kľúče k Vášmu životu E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku