Máš to ťažké….

„Máš to ťažké”, odpovie kamarátka Jitka. Nevideli sme sa niekoľko rokov, každej z nás už vidno nejakú tú vrásku na tvári. Jitka sa vrátila zo zahraničia, kde pracovala desať rokov ako „operka”. Je to moja rovesníčka, je bezdetná a rozvedená.  Stojíme na chodníku a za pár minút sa mi snaží vyrozprávať etapu svojho života.

Konečne sa ma po 10 minútach opýta, ako sa mám. Zamyslím sa a krátko odpoviem: „Mám sa dobre” , čo sa dá odpovedať v tej rýchlosti.

Otázky „ako sa máš a kde robíš”, sú dve základné otázky dnešnej doby.

Jitka ani netušila, akou zmenou v živote som prešla. Bola v tom, že ešte stále pracujem v reklamnej agentúre. „ Och, ty si bez práce?” rýchlo usúdila z môjho rozprávania a nedala mi dokončiť vetu.

„Tak to máš ťažké”, vychrlila z úst. „O čom rozpráva?”, zamyslela som sa.

Venujem sa tomu, čo má baví. Experimentujem a rozvíjam svoje vedomosti a zručnosti v maľovaní horúcim voskom.

Práve sa ešte zastavím v Trebišove, idem zaniesť obrazy do súťaže Výtvarná paleta 2017. Jitka niečo stále rozpráva a rozpráva, nevnímam ju. Pozerám na hodinky a radšej sa s Jitkou rozlúčim.

Sedím v aute a premýšľam nad ňou. Kto to vlastne ma ťažké? Dozvedela som sa od nej len toľko, ako si doniesla zarobené peniaze, že si kúpila byt. Nevie, čo bude teraz robiť, lebo že je to tu všetko iné.

Áno, prešla som si aj ja ťažkú etapu života. Ostala som bez práce. Dostavili sa aj depresie a frustrácia. Nespala som. A vďaka mojej nespavosti sa mi do života dostalo slovo Enkaustika a zmena je VELIKÁNSKA.

Experimentujem s voskami, maľujem s horúcim voskom, vystavujem, natáčam postupy pri maľovaní horúcim voskom, vediem kurzy a  učím ľudí maľovať horúcim voskom.

Enkaustika mi do života doniesla nový smer, nové informácie, nové chápanie a najmä uvedomenie, že začať sa dá v každom veku.

Rada odovzdávam svoje nadobudnuté vedomosti aj pre tých, čo sa venujú alebo chcú začať s enkaustikou.

Spracovala som videa a text do online kurzu Maľujeme s horúcim voskom, kde Vás zoznámim s enkaustikou a Vy sa naučíte  a vytvoríte svoje prvé obrazy horúcim voskom.

Enkaustika je hravé a jednoduché tvorenie pre malých i veľkých, kde maľujete a oddychujete zároveň.

 Milý čitateľ, podľa Teba:„ Kto to ma ťažké?”

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku