Môj príbeh pokračuje…

Určite mnoho z vás sa ocitlo v nepríjemnej situácii, keď prídete o zamestnanie. Tak to bolo aj so mnou v roku 2013. Mala som tesne po päťdesiatke a okrem 18 mesiacov na materskej dovolenke som  stále pracovala. O to zložitejšie to bolo, keď v takom období zrelosti prídete o prácu. Neverila som ľudom, ktorí sa sťažovali, že prácu si nevedia nájsť.

Celý môj príbeh a ako som to všetko prežívala si prečítajte tu>>

Môj príbeh má i ďalšie pokračovanie a ja sa rada s vami o neho podelím. Pred Vianocami v roku 2014 mi prišla do cesty kniha Podnikáni z pláže od autorky Stáni Mrázkovej. Táto kniha ma inšpirovala a začala som nad svojím životom veľmi premýšľať. A tu začína druhá časť môjho príbehu.

Nič nie je NÁHODA.

Pani Stáňa Mrázková v januári 2015 otvárala on-line kurz Podnikáni z pláže, ani chvíľu som neváhala a vstúpila do kurzu. Celých osem týždňov som sa trápila s technickými nastaveniami svojho blogu a písania. Podstata kurzu spočívala v tom, že každý z nás si postavil krok po kroku vlastný web so svojou témou.

Mnohokrát som to chcela vzdať, plakala som a nevedela som si v niektorých situáciách dať rady. Vďaka uzatvorenej skupine z kurzu som to zvládla. Dnes pri spomienkach na moje začiatky sa mi vytvorí uškrnutý úsmev pod nosom.

Je to úžasne, keď prekonávate sami seba v každom okamžiku svojho života.

Moje okolie a rodina len krútila hlavou, že som nenormálna, keď som sa na to dala. Cesta späť už pre mňa neexistovala. Investovala som posledné peniaze za kurz a vedela som, že toto je pre mňa to PRAVÉ

Písanie prvého článku mi trvalo tri dni a to som si myslela, aký je super. Ibaže to, že napíšete článok nie je všetko. Prišlo písanie e-kníh Zdarma i platených. Konečne som mohla touto formou odovzdávať aj vám ostatným svoje skúsenosti a vedomosti z oblasti enkaustiky – maľby horúcim voskom.

Prečo vám toto všetko píšem? Chcem vás inšpirovať svojou cestou, tak ako mňa inšpirovala svojim príbehom v knihe Podnikáni z pláže Stáňa Mrázková. Cudzia žena, ktorá sa podelila o svoj príbeh s druhými, tak ako ona, tak i ja som vyšla z komfortnej zóny.

Začať s niečím novým je v každom veku zložité a to tobôž, keď máte po päťdesiatke. Ja som sa rozhodla a pustila sa do výzvy. Sedieť nad rozliatym mliekom a lamentovať nad spoločenským dianím, ako nám všetci ubližujú je jednoduché.

DOSŤ! Už takto žiť nechcem a nebudem!

Po absolvovaní kurzu Podnikáni z pláže na jeseň v roku 2015 sa otváral nadstavbový on-line kurz Plážová střední a bola som tam. Boli to najlepšie investované prostriedky, ktoré som kedy urobila za posledných päť rokov.

„CHCEM SA VZDELÁVAŤ A POTREBUJEM ÍSŤ S DOBOU!“ bolo moje heslo tejto doby.

V kurze Plážová stŕední má čakalo šesť mesiacov on-line učenia. A tu sa blížim ku koncu môjho pokračovania príbehu. Je začiatok decembra 2015 a my sme za chvíľku na konci i tohto kurzu.

Od decembra 2014, keď mi do ruky prišla kniha Podnikáni z pláže do tejto chvíle je presne rok.

Moja rekapitulácia, čo som sa naučila, čo som získala a kde som dnes v decembri 2015?

1. Mám svoj vlastný blog, kde sa venujem tomu, čo má baví a delím sa o tieto poznatky aj s vami.
2. Naučila som sa technickým veciam ako si tento blog urobiť a sama ho stavať a nebyť odkázaná na iných.
3. Naučila som sa natáčať videá a spracovať ich tak, aby sa mi lepšie prezentovali pre vás informácie o enkaustike – maľbe horúcim voskom a akcie ňou uskutočnené.
4. Stretávam sa a učím sa od skúsenejších a beriem si ich skúsenosti k srdcu.
5. Pomocou internetu som bližšie k všetkým, ktorí sa zaujímajú o moju tému a tiež bližšie k všetkým, ktorí sa o enkaustike môžu dozvedieť, že je tu a čo vám môže dať a čo môžete získať.
6. Napísala som pre vás dve e-knihy ZDARMA 4 farebné kľúče k Vášmu životu3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou a vytvorila online  kurz enkaustiky.
7. Vypracovala pre vás online kurz Tvoríme horúcim voskomTvoríme farbami. Pomocou týchto e-kníh sa môžete tejto krásnej výtvarnej technike učiť sami v pohodlí domova. Je za tým veľa hodín práce, prebdených noci, veľké množstvo natočených hodín videí a o texte ani nehovorím.
8. Mala som o sebe mienku, že nikdy poriadne nenapíšem nejaký článok, vďaka pravidelnému písaniu sa zlepšujem a aj moja slovná zásoba je bohatšia.
9. Prestala som lamentovať a pracujem na sebe, najväčšou spätnou väzbou je reakcia mojich čitateľov a absolventov kurzov v mojom ateliéri, ktorý som si vytvorila aj preto, lebo doma som už takto existovať nemohla.
10. … a mnoho ďalšieho.

Vyznanie o jednom období môjho života. Ak môj príbeh je pre niekoho inšpiráciou, veľmi sa teším….

A teraz to najdôležitejšie!

Stále sa učím, získavam nové vedomosti, idem s dobou, prichádzajú nové nápady a témy, ktoré chcem a budem ďalej rozvíjať. Robím a venujem sa tomu, čo má baví, čomu rozumiem a to najlepšie je to, že si to nenechávam pre SEBA, ba naopak delím sa o to s VAMI.

Mnohí z vás teraz isto krútite hlavou a poviete si, že sa chválim. ÁNO, rada sa pochválim s tým, čo som dokázala sama.

Moja rada na záver:

VSTAŇTE A ZAČNITE KONAŤ AJ VY TO, ČO VIETE A ČO MÔŽETE ODOVZDAŤ AJ INÝM! NIKTO TO ZA VÁS NEUROBÍ!

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku