Návod, ako si pomocou enkaustiky vytvoríte farebnú dekoráciu

Stalo sa aj vám, že ste nešťastne buchli pri sťahovaní nábytku do lustra alebo stojatej lampy? Mne, áno. Odskrutkovala som sklenený kryt a išla kúpiť nový. Paráda, čo som zistila. Kúpiť sa dá iba celá lampa a nie jej sklenený kryt. Zašla som ešte do dvoch veľkých špecializovaných predajni a odpoveď bola tá istá. Cestou domov som premýšľala, ako kryt nahradiť a PRIŠLA SOM NA TO.

Návod, ako si pomocou enkaustiky vytvoríte farebnú dekoráciu.

Jednotlivé rozbité časti som zlepila taviacou pištoľou a trochu prebrúsila, aby daný lepený rez bol jemnejší.

Sklenený kryt položíte na podložky, tak aby sa vám aj s krytom dobre pracovalo. Ako podložky používam polystyrén alebo vytvrdený plast. Ako som pomocou enkaustiky vytvorila farebnú dekoráciu vám prinášam vo videu.

Lepený lem na skle mal číru farbu, môžete ho prekryť strieborným enkaustickým voskom. Vytvárate pomocou enkaustického pera rôzne tvary a jednotlivé diely potom vymaľujete farebnými tušmi a necháte aspoň hodinku uschnúť.

Prinášam vám aj fotografie lampy pred a po aplikácií enkaustického vosku a farebných tušov. So svojou prácou a vytvorením novej farebnej dekorácie do môjho bytu som spokojná.

Experimentovanie s farbami a voskami to je ONO. Enkaustika mi prináša do života radosť, tvorivosť, relax a poslednej dobe aj okrem obrazov nové zaujímavé bytové doplnky.

Chcete aj VY začať maľovať horúcim voskom a vraj nemáte umelecké schopnosti a vedomosti? NEVADÍ! Enkaustika je jednoduchá a tvorivá technika pre malých i veľkých a je tu pre Vás i online kurz tvorenia horúcim voskom.

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku