Sťahujeme a nečítame!

Bakicova

Otvorím počítač, zapnem internet a zo všadiaľ na mňa kuká reklama. Kliknem, zadám meno a email a príde mi informácia o článkoch alebo e-knihách zdarma.

Čítam zaujímavé veci, ktoré mi rozširujú môj obzor a vedomosti. Dozviem sa o ďalekých krajinách, ktoré môžem virtuálne navštíviť, získam zdarma videá, ako fotiť so zrkadlovkou, ako urobiť batikovanú sukňu či šperk.

To som ja!. Človek, ktorý sa v každom veku rád vzdeláva a udržuje svoju kondíciu v súčasnom a rýchlom tempe života.

Prečo to píšem? Názov článku je „Sťahujeme a nečítame!“ Áno, je to tak. Je medzi nami veľa ľudí, ktorí si zo zvedavosti stiahnu informácie z internetu a to je všetko. Hovorím teraz predovšetkým o e-Bookoch alebo tak zvaných elektronických knihách zdarma či online kurzov.

Otázka je: „Prečo to tí ľudia robia?″  Zadajú svoje meno, email a ani to neotvoria a vôbec to nečítajú.

Sama som napísala  e-Booky Zdarma. Prvý je 4 farebné kľúče k Vášmu životu alebo E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú a druhý je 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou alebo E-kniha o jednoduchom a hravom tvorení horúcim voskom pre malých i veľkých.

Na ich spracovaní som strávila veľa času a energie. Mojím zámerom k vytvoreniu e-Bookov bolo odovzdať moje skúsenosti a vedomosti o farbách a o enkaustike- maľbe horúcim voskom aj ostatným .

„Maliar nie je ten, kto je inšpirovaný, ale ten, kto inšpiruje ostatných. “ SALVADOR DALÍ

A tu sa vrátim, zasa k ľudom, ktorí takéto e-Booky sťahujú a nečítajú. Ako to viem, že sťahujú a nečítajú?  Odpoveď je jednoduchá. Tiež som patrila k týmto ľudom v minulosti. A tiež to viem, podľa štatistík môjho blogu a webu. Premýšľala som nad touto skupinou ľudí a prišla som na zaujímavú odpoveď.

Je to zvedavosť. Hľadajú pre sebe inšpiráciu, ktorú v sebe nevedia nájsť. Nevedia však, čo hľadajú a stále hľadajú. Sú to takí hľadači.

Tiež som mala takéto obdobie hľadania a vôbec nebolo krátke. Trvalo skoro dva roky. Ja na rozdiel od hľadačov, som to svoje už našla. Mala som to rovno pod nosom, len som sa potrebovala viac pozerať. Áno pozerať, čo všetko v sebe mám. V čom som výnimočná a iná.

Nič nové nevymyslíte! Je to všetko v nás!

Bakicova

Dajte si príležitosť aj sami sebe!

Sťahujte a otvárajte iba to, čo je Vám blízke, čomu rozumiete alebo, ak sa chcete niečo nové naučiť. Držte sa svojho smeru a nevybočujte z cesty.

Pred rokom som nevedela ako sa robí blog, píšu články, natáčajú videá a mnoho iných veci. Vzala som svoj život do vlastných rúk a určila svoj smer. Robím konečne to, čo má baví, robím to rada a najradšej odovzdávam zo seba, čo najviac iným, ak o to prejavia záujem.
Nešlo to všetko tak jednoducho. O tom je život. V niektorých situáciách musím požiadať o pomoc aj iných.

Uvediem príklad:
Pred rokmi sme so synom natočili krátke videá. Slovo YouTube som poznala, avšak aplikácie boli pre mňa tabu. Syn musel videá z kamery stiahnuť, vytvoriť účet a všetko urobiť tak, aby sa videá mohli objaviť na internete. Dnes, keď sa spolu bavíme na tému videí je prekvapený nad mojimi vedomosťami. Videá si natáčam, spracúvam a robím aplikácie na YouTube sama.

A to som žena, narodená v šesťdesiatych rokov minulého storočia. Naučila som sa jednu podstatnú vec, ak chcem ísť s dobou, potrebujem sa stále učiť a vzdelávať. Dnes som aj študentkou druhého ročníka Univerzity tretieho veku – TUKE Košice. Je to super, pretože sa môžem venovať tomu, na čo som predtým nemala čas.

„Dnes nesnívavam svoj život, dnes žijem svoje sny!”

A ako to je s Vami? Napíšte do komentára a podeľte sa aj s ostatnými, môžete byť takto príkladom pre iných.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku