Už viem jej meno

V živote sme raz hore a raz dolu ako na hojdačke. V šťastnom období sa usmievame, všetko nám ide omnoho ľahšie. Nečakane nám do života príde prekážka a my si nevieme rady.

V takom to období som sa ocitla aj ja. Mala som tesne pred päťdesiatkou. Dostavil sa syndróm vyhorenia a ja som hľadala cestu z tejto situácie, ako sa dosť von.

Nervozita, depresie a stres nie sú mojimi priateľmi.  Zdravotné problémy nedali na seba dlho čakať. Moje okolie si to všimlo a najmä partner s deťmi ma prehovorili dať si oddych a pauzu.

V práci sa to krútilo ako na kolotoči, tlak od nadriadených viedol k stresovým situáciám.  Vo firme sa začali robiť zmeny a viedlo to k reorganizácií. Radšej som odišla a ostala doma.

Týmto rozhodnutím sa vyriešili moje zdravotné problémy a pustila som sa do hľadania novej práce.

Jedno vyriešite a druhý problém príde do cesty.

Hľadať si prácu vo veku 50+ je v dnešnej dobe náročné. Čas ubiehal a doma som bola skoro rok. Posielala som žiadosti o prácu a odpovede boli rôzne. Niektoré firmy ani neodpovedali na moju žiadosť, niektoré poďakovali a viac nič. Sem tam ma pozvali na konkurz a u niektorých som postúpila do druhého či tretieho kola.

Obdobie očakávania 

Začala som sa znova usmievať a plánovať, ako to bude opäť super, nastúpiť do práce a nájsť nový smer svojho života. Áno, a to len do chvíle, keď do emailu mi prišla odpoveď :„Ďakujem vybrali sme iného uchádzača.”

Bum a bola som zasa tam. Situácia sa opakovala. Mala nádej, ktorá sa vo mne objavila, bola PREČ.

Prečo?

„Som tak neschopná? Čo mám robiť? Ako ďalej?” boli moje otázky, na ktoré som si nevedela odpovedať. Pri zaspávaní mi tieto otázky behali mysľou a spanie sa nedostavovalo.

Depresie, frustrácia a nervozita sa prejavovali častejšie ako som chcela. Vrátila som sa k ručným prácam a šitiu. Nebavilo ma to, bez chuti a nadšenia to nešlo. Všetko mi prekážalo, milé slová a povzbudzovanie od mojich blízkych ma viedli ešte viac k nespokojnosti so sebou. Podráždenosť naberala na obrátkach a ja som nevedela nájsť cestu z bludného kruhu.

Už viem jej meno.

Bolo pár dni pre Vianocami. V noci som  premýšľania nad sebou a konečne zaspala. Čo sa udialo?  Nad ránom na niečo prinútilo vstať a ísť k počítaču, kde som našla cudzie slovo Enkaustika. Čítala som,  pozerala videá a začala som mať pocit, že toto je to, čo má posunie ďalej.

Enkaustika ma chytala za srdce a ja v tomto cudzom slove som našla svoju cestu a zmysel života.

Dnes viem meno, to čo ma prinútilo vstať, je to MOJA INTUÍCIA.

IMG_2132

Maľba horúcim voskom ma posúvala každým dňom ďalej a môj život sa uberal novým smerom. V tvorení horúcim voskom som v sebe objavila skryté schopnosti, ktoré som začala rozvíjať a po absolvovaní certifikácie i učiť záujemcov o túto výtvarnú techniku.

Kurzy, výstavy, prezentácie o enkaustike sa šírili aj medzi mnohých z vás. Konečne depresie, nervozita, stres zmizli z môjho života.

Moja nová kamarátka Intuícia mi dobre radila. Rozum mi prikazoval niečo iné a pokúšal sa ma stiahnuť z cesty. Nedovolila som mu, pochybovať o správnosti rozhodnutia a ja som len prijímala výzvy, ktoré mi prišli do cesty.

Tak sa stalo aj s online kurzom Podnikanie z pláže a Plážová stredná.

Enkaustika mi priniesla i nové príležitosti, udalosti a ľudí do života. Pri hľadaní inšpirácie na internete som sa dostala na web Stáni Mrázkovej,  v januári 2015 spúšťala Stáňa online kurz, pomocou ktorého sa naučíte tvoriť svoj blog, web a urobiť automatické prepojenie s predajom elektronických kníh, kurzov a iné.

Moja intuícia ma znova správne naviedla a prihlásila som sa do tohoto kurzu Podnikanie z pláže a neskôr i do jeho pokračovania Plážová stredná.

I osobné stretnutie s plážovníkmi mi dalo VEĽA ENERGIE, MOTIVÁCIE, OBJATIAnové PRIATEĽSTVA.

Potvrdila som si, že cesta, na ktorú som sa vydala je najsprávnejšou cestou, ktorú na mapách nenájdete.

Túto cestu si tvoríte VY sami.

plazova stredna

Vyše roka som hltala nové informácie o vystavaní blogu, webu. Začala som písať o enkaustike  a natáčať videá. Prinášala som pre vás články o tvorení horúcim voskom a vo videách ste mohli vidieť ako sa tvorí enkaustikou, takto vznikla aj prvá moja e-kniha 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.

Pri tvorení horúcim voskom veľa pracujem s farbami a všímala som si ako farby pôsobia na moje emócie a nálady. Výsledkom pozorovania farieb je e-kniha 4 farebné kľúče k Vášmu životu o tom,  ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

obraz hudbaihy

Život u mňa naberal riadnu rýchlosť. Dala som si trocha oddychu a relaxu pri maľovaní a vytváraní obrazov horúcim voskom a postupne som pracovala na nových projektoch.

Natočila som pre vás videá so základnými technikami a postupmi k tvorbe enkaustikou a to všetko som zhrnula do kurzov Enkaustiky 

A moja intuícia ma nútila len tvoriť a tvoriť.

Prišla nová výzva k vytvoreniu online kurzu Tvoríme farbami, krásny projekt v ktorom sa viac píše o farbách spojený s minikurzom enkaustiky a tvorenia v pene.

Inšpirovaná spolužiačkami z Univerzity tretieho veku, kde som poslucháčkou 3.ročníka Psychohygiény  ma viedlo k vytvoreniu blogu zena50plus.sk. Projekt zameraný na hobby, o cestovaní a na príbehy žien, ktoré mali podobný osud ako ja.

Príbehy, ktoré inšpirujú a pomáhajú byť príkladom pre mnohé z vás, ako sa dá začať v každom veku, keď to chcete aj VY.

A čo si vymyslela moja intuícia toto leto?

Práca na webe na celú zahĺtila a cez leto som chcela len cestovať. „Nie, nie”povedala si moja intuícia. Cestuj, pozoruj, vnímaj krásy Slovenska a premýšľaj.

I tak sa stalo. Intuícia mi vnukla myšlienku spraviť online kurz s názvom Tvoríme horúcim voskom.

A keďže moja kamarátka to so mnou myslí vážne, chopila som sa myšlienky a dala osnovu na papier.

Množstvo videí, samo natáčania a práca okolo vytvorenia online kurzu bola v určitých chvíľach náročná. Začal sa objavovať zmyselný obsah a ja som vedela,  že to bude SUPER.

Och, ty moja verná kamarátka dávaš mi dobré nápady.

 Vyskytnú sa aj dnes situácie, kde je možnosť pochybovať o konaní danej záležitosti. V súčasnosti o svojej intuícií ani na chvíľu NEPOCHYBUJEM. Je to moja najlepšia poradkyňa. I na oko nepríjemná udalosť sa koná preto, aby ste sa posunuli ďalej. Je to prirodzené!

Dnes sa usmievam a šírim úsmev ďalej.

Enkaustika mi zmenila život vo veku 50+. Tvorenie horúcim voskom je pre mňa relax, oddych, radosť….

Chcete aj Vy začať tvoriť a vytvoriť svoj obraz horúcim voskom? Pripravila som pre vás online kurz Tvoríme horúcim voskom.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku