Enkaustické pero ako tepelný nástroj na maľbu horúcim voskom.

Po enkaustickej žehličke je enkaustické pero ďalším tepelným nástrojom na maľbu horúcim voskom.

Pero je ideálny tepelný nástroj pre detailne dokreslenie maľovania horúcim voskom. Po vytvorení základu napr. enkaustickou žehličkou viete pomocou pera vytvoriť bodky, čiary, obrys, kruhy, písmo ornamenty a iné. Ďalej na dokreslenie konkrétnych motívov, ako sú prvky krajinky, kvety, stromy.

Pero prináša pre každého jednotlivca mnohé možnosti jeho využitia.

Enkaustické pero sa skladá z umelohmotného držadla s elektrickou šnúrou a zástrčkou, kovovej vyhrievacej časti a stojanu na pero. Do vyhrievacej kovovej časti upevňujete pomocou skrutky vymeniteľné nadstavce a špachtličky.

Pero na rozdiel od enkaustickej žehličky nemá termostat teploty. Jeho vyhrievacia teplota je o niekoľko stupňov vyššia ako bod tavenia vosku, aby sa v kontakte s vyhrievacou časťou vosk rozpustil.

Enkaustické pero je vhodné na maľbu na enkaustickom papieri, plátne, na dekoráciu sviečok, a na vytváranie rôznych ornamentov na voskoch.

Enkaustické pero sa dodáva v základnej verzií s 2 nástavcami: štetcom a hrotom.

Ďalšie nástavce je možné si dokúpiť ako : mini, trojuholník,listový,okrúhly... Hrot alebo štetec sa „namočí“ do vosku a používa sa ako bežné pero alebo štetec. Ak použijete pri dekorácií sviečok napr. ohriaty hrot, budete žiadané ornamenty „vrývať“ na povrch sviečky.

 Ako pomocou enkaustického pera zachrániť to, čo je vám milé….

Viac informácií o enkaustickom pere, jeho nadstavcoch a iných možnostiach maľovania horúcim voskom získate vstupom do online kurzu Maľujeme horúcim voskom.

 

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku