Enkaustika na výstave SPIŠ EXPO 2015

Enkaustika je veľmi zaujímavá výtvarná technika maľovania horúcim voskom. Je to jednoduché a hravé tvorenie bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a skúsenosti.
Prezentáciu maľby horúcim voskom mohli návštevníci vidieť na výstave SPIŠ EXPO 2015  v Spišskej Novej Vsi v dňoch 16 -19.7.2015.

Niektorí návštevníci len z diaľky pozorovali ako sme tvorili s malými záujemcami o túto techniku. Roztápali sme farebné vosky na tepelnom zdroji – enkaustickej žehličke a nanášali na enkaustický papier. Spolu sme vytvorili zaujímavé a najmä farebné obrázky.

Dospelí návštevníci sa trochu ostýchali túto techniku vyskúšať. No, keď sa už odhodlali, boli prekvapení akí sú šikokulovia a čo pekného dokázali vytvoriť, pre mnohých to bol ich prvý maľovaný obraz v živote.

Malí i veľkí tvorcovia pod vedením certifikovanej lektorky Jany Bakičovej sa tešili z výsledku svojho tvorenia. Vo vytvorených dielach sme spolu objavovali širokú paletu farieb, ktorú práve ponúka maľba horúcim voskom. Farby sú všade okolo nás. Rozprávali sme sa o farbách, čo symbolizujú, ako prostredníctvom nich vieme ovplyvňovať naše emócie a nálady, ako vplývajú na naše zdravie a náš každodenný život.

Počas výstavných dni návštevníci prejavili záujem aj o individuálne kurzy maľby horúcim voskom, ktoré vediem pre začiatočníkov i pre pokročilých.20150717_115452

Štyri náročné dni boli pre mňa odmenené úsmevom a radosťou od ľudí, ktorí tvorili po prvýkrát a pochválili sa svojím dielom aj pred fotoaparátom. Viac si pozrite galériu tu >>

Teším sa,  že výtvarná technika Enkaustika i touto prezentáciou na výstave SPIŠ EXPO 2015 oslovila mnoho malých i veľkých záujemcov o výtvarné umenie.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku