Príbeh ženy, ktorá zmenila svoj život v päťdesiatke

Stojím pri dverách a odprevádzam muža do práce. Ešte bozk a zatváram dvere. Pozriem cez okno a slnko je vysoko nad našimi Slánskymi kopcami. Milujem pohľad na hory.

Púšťam sa do práce, kontrolujem emaily…. Zdvihnem hlavu, položím ruky mimo klávesnicu na notebooku a mysľou mi prebehne film môjho života …

Výstavy obrazov, kurzy, školenia, nové produkty, súťaže … pády i nové začiatky. Začiatok roka som naštartovala výstavou obrazov v meste Humenné.

Nasledovala výstava v Zemplínskych Hámroch, Sabinove, Vranove nad Topľou, Kráľovský Chlmec, Košice. Bola to riadna šnúra, ako hovoria speváci. Stále iné výstavné priestory dáli mojim obrazom vyniknúť. Som nadšená z veľkého záujmu o výtvarnú techniku maľbu horúcim voskom.

Myšlienky mi vynoria obraz spomienok na rok 2013. Čo sa udialo? Zhrniem to veľmi stručne. Veľký pád v mojom živote. Ostala som vo svojom veku bez práce. Dostavili sa depresie a poznačilo ma to. Chodenie na konkurzy boli bez odozvy. Takto to trvalo asi rok. Bola som evidovaná na úrade práce.

Prestalo ma baviť doma upratovať, čítať knihy o pozitívnom myslení, počúvať reči, že sa to zmení. Z toho všetkého som nevedela v noci spať.

Zázraky sa dejú.

Sen či realita? V tom momente ako sa to stalo, som veľa veci nechápala. Dnes to viem. Moje vyššie JA ma prebralo a ukázalo cestu  a smer. Do cesty mi prišlo slovo Enkaustika. Nebola to ľahká cesta. Po nociach som študovala, čo to všetko je, informácie som priam hltala. Oslovilo ma to tak, že ma to pohltilo celú. Je tomu už päť rokov.

Príležitosť mi prišla do cesty. Uchopila som ju a urobila ZMENU. Tá ZMENA mi zmenila ŽIVOT.

ZMENA práce, myslenia a najmä spôsobu života je veľké a dôležité ROZHODNUTIE, za ktoré si musíte niesť aj ZODPOVEDNOSŤ. A to všetko som si uvedomila, keď som sa bez akýchkoľvek umeleckých schopnosti a vedomosti pustila do maľovania mojich prvých obrazov.

Minulosť nechajme minulosťou a vráťme sa do prítomnosti.

Rekapitulácia za prvý polrok 2017:

4 autorské výstavy, okresné a krajské kolo výstav Výtvarná paleta, kurzy arteterapie, absolvovanie a záverečné skúšky na Univerzite tretieho veku, promócie Univerzity tretieho veku, školenie lektoriek enkaustiky, kurzy enkaustiky pre začiatočníkov a krúžok Zábavné techniky

A je toho ešte viac. Milujem maľbu horúcim voskom a rada chodím aj za inou kultúrou. Pekné osvieženie bolo divadelné predstavenie Štyri dohody v Brne alebo vystúpenie Alexandrovcov v Košiciach.

Vyzerá to tak, že si len užívam a nepracujem. Pravda je opak. Cez deň som tvorila v ateliéri a po nociach som písala texty do počítača a spracovala videa. Vznikli dva zaujímavé projekty. Prvý je online Maľujeme horúcim voskom. Je to online kurz ako si môžete maľovaním odstrániť únavu a stres.

Bakicova enkaustika

Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať  svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať  si tak zdravie a každodenný život.

Som žena záľub. Môj vek 50plus mi nie je prekážkou, pretože milujem život. Inšpirujem ženy a pomáham im pochopiť, že i v tomto veku majú čo ponúknuť a žiť život podľa svojich predstáv.

Prešla som si pádom i zodvihnutím sa. Cesta, po ktorej kráčam je i hrboľatá a sú na nej diery a prekážky. Pomáha mi chodenie do našej Bačkovskej doliny, prechádzky sú inšpirujúce a najmä nápomocné odplaviť  depresie a nálady. Pri takýchto prechádzkach vznikol i druhý projekt PREBUĎ SVOJE JA.

Potrebujete urobiť zmenu a bojíte sa jej? Tak tento online kurz je práve pre Vás. Vo vnútri nájdete 28 motivačných a inšpiratívnych videí a citáty na každý deň. Urobila som zmenu vo svojom živote a bola poriadne veľká. Dnes i vďaka tejto skúsenosti prijímam zmeny inak.

A čo dodať na záver? Nevzdávajte sa svojich snov. Fantazírujte a snívajte. V určitom okamžiku života Vám príde príležitosť a Vy ju uchopte. Nebojte sa. Držím Vám palce. Tvorte, relaxujte a oddychujte pri maľbe horúcim voskom.

Dnes nesnívam svoj život, dnes žijem svoje sny.

Jana Bakičová
Dnes viem, že tvorím s láskou a najmä farebne. Moj pribeh čitajte tu>>
Milujem maľbu horúcim voskom a som certifikovanou lektorkou tejto výtvarnej techniky. Pomáham ľuďom kreatívne tvoriť, objavovať svet farieb a pochopiť ako prostredníctvom nich môžeme ovplyvňovať naše emócie a zlepšovať si tak zdravie a každodenný život.
Janka je autorkou eBooku 4 farebné kľúče k Vášmu životu.Inšpiruje, motivuje a učí ostatných o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.
Učím ľudí maľbe horúcim voskom a som autorkou eBooku 3 základné pomôcky k tvorbe enkaustikou.Enkaustike je jednoduché a hravé tvorenie pre malých a veľkých..
Janke môžete napísať na email: jana@janabakicova.sk

Relaxujte a oddychujte s enkaustikou. Objavujte v sebe stále niečo nové. Nech sa páči 

Online kurz Enkaustika zDARma

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budem používať iba pre účely spracovania tohoto komentára Ochrana osobných údajov

  • Rýchlokurz ako začať tvoriť obrazy horúcim voskom

  • E-kniha o tom, ako farby pôsobia, liečia a čo symbolizujú.

    hardcoverjacket_747x1076 (2)

  • Najnovšie články
  • Kategórie
  • Spojíme sa na Facebooku